Reklama

W gminie Pakosław w niecały miesiąc zmodernizowano dwie drogi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo W niespełna miesiąc od wyłonienia wykonawców, w gminie Pakosław zostały przebudowane dwie drogi dojazdowe do pól, jedna w Osieku, a druga w Pomocnie.

Pod koniec października wyłoniono dwóch wykonawców przebudowy dróg dojazdowych w gminie Pakosław. Obaj zadeklarowali ukończenie prac do 25 listopada. Udało się. Jak przekazał wójt Piotr Skrzypek w mediach społecznościowych, obie drogi wykonano terminowo.

- Lokalni wykonawcy nie zawiedli. Zgodnie z oczekiwaniami otrzymaliśmy produkt dobrej jakości - podsumował włodarz gminy.

Dwie drogi za niemal pół miliona

Drogi, które zostały poddane modernizacji znajdują się w Osieku i Pomocnie. Koszty obu inwestycji pochłonęły niespełna 450.000 zł. Z czego 170.500 zł pochodziło z dofinansowania, jakie gminie udało się uzyskać z Funduszu Dróg Dojazdowych do Gruntów Rolnych. 

Dwie drogi dwaj wykonawcy

Drogę w Pomocnie wykonała firma PUH JOB HOUSE Patryk Krasiński z Gogolewa. W przetargu zaproponowała  kwotę ponad 223.000 zł. Ta droga ma długość 220 m. W ramach inwestycji 150 m jezdni utwardzono kostką brukową, a odcinek 70 m utwardzono tłuczniem granitowym.

Natomiast inwestycję w Osieku wykonał miejscowy Zakład Murarsko-Betoniarski Krzysztof Szymkowiak. Firma za swoją pracę wyliczyła na ponad 223.000 zł. Ta droga ma 260 m długości z czego 180 m pokryto kostką brukową, a 80 m utwardzono tłuczniem granitowym.

Dwie drogi, jedna technologia

Chociaż każda z dróg miała innego wykonawcę obie mają szerokość 4 m i są wykonane w tej samej technologii - fragment przy terenie zabudowanym jest z kostki brukowej na podbudowie betonowej, a następnie przechodzi w drogę pokrytą kruszywem. Dzięki temu, jak tłumaczył w zeszłym miesiącu wójt, zapewniony jest lepszy dojazd do pól, co jest jednym z założeń programu, z którego gmina pozyskała pieniądze. W obu drogach wykonano odwodnienie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy