Reklama

W Pakosławiu wyznaczono miejsce do handlu dla rolników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Pakosław

W Pakosławiu wyznaczono miejsce do handlu dla rolników - Zdjęcie główne

foto Urząd Gminy Pakosław

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo Rada Gminy Pakosław, zobowiązana ustawą, wyznaczyła miejsce do handlu dla rolników i ich rodzin. Będzie można z niego korzystać w piątki i soboty po wcześniejszym zgłoszeniu się do urzędu.

Jak wyjaśnił wójt, Piotr Skrzypek, od wielu lat w Pakosławiu nie było targowiska.

- Kiedyś było targowisko, ale komercyjne, prowadzone przez nieistniejącą już Spółdzielnię Kółek Rolniczych w Pakosławiu - poinformował wójt.

Zobowiązała ich ustawa

Na początku roku weszła w życie ustawa nanosząca na samorządy obowiązek wyznaczenia na swoim terenie miejsca do handlu dla rolników oraz ich rodzin. Podczas sesji radni ustalili, że takim miejscem będzie plac przed Domem Strażaka - świetlicą wiejską - w Pakosławiu przy ul. Strażackiej 11.
Wójt tłumaczy, że wyznaczając miejsce kierowano się między innymi lokalizacją w centrum gminy i dostępnością miejsc parkingowych.  
Dodaje, że nie spodziewa się wielu handlujących, ale wymóg ustawowy należy spełnić. Jeśli rolnicy będą chcieli handlować w tym miejscu, proszeni są o kontakt z urzędem.

Handel tylko dla rolników

W wyznaczonym miejscu, zgodnie z przepisami, handel będą mogli prowadzić tylko rolnicy oraz ich rodziny, a sprzedawać będą mogli wyłącznie produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym. Prowadząc taką sprzedaż są zwolnieni z opłaty targowej, ale tylko w piątki i soboty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy