11 medali rawickich karateków

11 medali rawickich karateków - Zdjęcie główne

Trzynastu reprezentantów rawickiego "Suremu" wystartowało w Pleszewie podczas: Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy B, Grand Prix Wielkopolski oraz Mistrzostw Polski Masters. We wszystkich 3 imprezach rawiccy zawodnicy wywalczyli łącznie 11 medali: 2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych.

W zmaganiach młodzików tylko Izabeli Szurowskiej udało się zająć wysokie, 2. miejsce w kumite młodziczek. Srebrny medal podczas GP Wielkopolski w kumite zdobyła Agata Wojciechowska, która w walce finałowej uległa 1 punktem reprezentantce Ukrainy.

W najstarszej grupie masters zmierzyło się 6 rawickich karateków. Podwójny tytuł Mistrza Polski wywalczył rawicki szkoleniowiec, Krzysztof Glina, wygrywając w rywalizacji kata i kumite. Dwukrotnie na podium stanęli również: Marzena Świergocka (srebro kata, brąz kumite) oraz Henryk Kędzia (brąz kata, srebro kumite). Pozostałe medale zdobyli: Monika Cichoszewska (brąz kumite), Jan Rola (brąz kumite) oraz Daniel Popielas (brąz kumite).

"Surem" w Pleszewie reprezentowali również: Kamil Popielas, Aleksandra Paszkowska, Milena Urbanik, Antoni Krasowski, Igor Karlik i Maurycy Markowski.