11 medali Wodnika

11 medali Wodnika - Zdjęcie główne

Ośmiu reprezentantów Wodnika Rawicz wystartowało w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Na Termach Maltańskich, rawiccy zawodnicy wywalczyli łącznie 11 krążków.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał czołowy pływak Wodnika - Michał Chudy. Zwyciężył on na dystansach 100 metrów stylem motylkowym i klasycznym. Dodatkowo, zajął on również drugie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Po trzy krążki wywalczyli również: Marcin Jankowiak i Hubert Krzysztofiak. Jankowiak zdobył srebro na 50 metrów stylem dowolnym oraz brązowe medale na 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zmiennym. Krzysztofiak dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium (na 50 i 100 metrów stylem motylkowym). Zdobył również medal brązowy na 200 metrów motylkiem.

Dwa srebrne krążki dla Wodnika wywalczyły również sztafety (4x50 metrów stylem dowolnym Open i 4x50 metrów stylem zmiennym). W Mistrzostwach wystartowali także: Aleksander Golembka, Filip Kusztelak, Hubert Stasiak i Szymon Szynalski, którzy poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.