5. kolejka w A klasie

5. kolejka w A klasie - Zdjęcie główne

Pelikan wygrał 3 mecz na własnym terenie. Takim bilansem nie może pochwalić się żadna z drużyn występujących w A klasie. Tym razem do Dębna Polskiego przyjechał Kormoran Święciechowa. Goście „nie mieli nic do powiedzenia”. Do przerwy przegrywali 3:0 i nic nie zwiastowało, że po zmianie stron losy spotkania mogą się odwrócić. Bramki w tej części gry zdobyli: Szymon Świtała z rzutu karnego, Bartłomiej Guzy i Michał Izydorczak. Po zmianie stron drugie trafienie dołożył Guzy. Goście nie byli w stanie strzelić nawet bramki honorowej. - Nawet na moment w dniu dzisiejszym nie czuliśmy się zagrożeni. Kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty. U siebie jeszcze nie straciliśmy punktów i to cieszy. Sądzę, że nawet gdyby rywale coś strzelili, to i tak w końcowym rozrachunku byśmy okazali się lepsi - podsumował trener Pelikana Paweł Oleś. Pelikan wystąpił w składzie: Patryk Juskowiak - Krzysztof Paprocki, Marian Skopiński, Piotr Leśny (70 Mateusz Mikołajczyk), Adrian Kaiser (60 Tomasz Ekstedt), Adrian Kociemba, Michał Izydorczak, Kamil Duda (46 Łukasz Bojdo), Szymon Świtała, Konrad Szymankiewicz, Bartłomiej Guzy (75 Artur Dupidis)Nie do końca udany wyjazd zaliczył Awdaniec Pakosław. Podczas 5. kolejki udał się do Osiecznej. - Tam jest ciężkie boisko, podobne do tego w Szelejewie. Planem minimum było wywiezienie choćby punktu - powiedział kierownik Awdańca Adam Wojtyczka. Tak też się stało. Awdaniec po mało emocjonującym meczu bezbramkowo zremisował z Tęczą. Pakosławianie wystąpili w składzie: Paweł Kapała - Bartosz Kaczmarek, Krzysztof Paca, Szymon Szwarc, Hubert Panek, Karol Deka (57’Wojciech Zimny), Hubert Kaliciński (80’Jędrzej Hajduk), Rafał Kusz, Łukasz Krzyżosiak (70’Błażej Plawgo), Wojciech Cieplik, Adrian Wojceszuk (65’Daniel Krzyżosiak)Sarnowianka po ostatnim blamażu w Święciechowie, przed własną publicznością chciała zmazać plamę sprzed tygodnia. Próba ta spaliła na panewce. Pierwszą bramkę podopieczni Goliny stracili już w 3. minucie z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. Po zmianie stron Sarnowianka próbowała strzelić gola kontaktowego, ale z tych prób kompletnie nic nie wynikało. W końcówce goście przypieczętowali zwycięstwo strzelając trzecią bramkę. Była to trzecia porażka drużyny z Sarnowy w tym sezonie. Sarnowianka zagrała w składzie: Piotr Wojtyczka - Waldemar Adamiak, Bartosz Kowalski, Szymon Krawczyk, Dawid Kozłowski, Marcin Dubicki (85’Andrzej Matus), Szymon Dolata (80’Dawid Dolata), Damian Bartkowiak, Mikołaj Górniak, Jakub Jakubowski, Dominik Szatkowski (60’Alan Nowicki).(AK)