Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: TVP Sport

Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską - Zdjęcie główne

foto TVP Sport

Sport Na stadionie olimpijskim w Tokio zakończył się finał rzutu młotem kobiet. Trzeci raz z rzędu, olimpijskie złoto w tej dyscyplinie trafi do Anity Włodarczyk. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła również reprezentantka Polski, Malwina Kopron.

Z Londynu, Rio, a teraz z Tokyo Anita Włodarczyk wróci do Polski ze złotym medalem. Rawiczanka wygrała finał rzutu młotem kobiet. Trzecie miejsce zajęła również reprezentantka Polski, Malwina Kopron. Do ścisłego finału zakwalifikowała się też Joanna Fiodorow.

Pokazałam, że jestem niepokonana - mówiła po wygranym finale, w rozmowie z Eurosport Anita Włodarczyk

W kwalifikacjach nasza młociarka pokazała spokój i pewność, załatwiając wejście do finału już w pierwszym rzucie z wynikiem 76,99 m. Malwina Kopron i Joanna Fiodorow weszły do finału nie osiągnąwszy wymaganego minimum - 73,50m.

W finałowej dwunastce, obok trzech Polek, wystartowały trzy Amerykanki, Chinka, Rumunka, Kanadyjka, Francuzka,Włoszka i Nowozelandka.

Relacja z finału rzutu młotem kobiet:

13:55 Po pierwszej serii Anita Włodarczyk trafiła, niestety, w siatkę i nie zaliczyła.

14:03 Druga próba Włodarczyk była już udana. Odległość 76,01 m daje Polce prowadzenie.

14:11 W kolejnej próbie Rawiczanka poprawia swój wynik i rzuca na odległość 77,44 m. To daje jej dwa metry przewagi nad reprezentantką Chin.

14:15 Plan minimum został wykonany. Trzy reprezentantki Polski wchodzą do ścisłego finału. Nadal na pierwszym miejscu jest rawiczanka, Anita Włodarczyk.

14:27 Włodarczyk umacnia swoją pozycję na prowadzeniu. W czwartej próbie rzuciła 78,48 m.

14:29 Znakomity rzut Malwiny Kopron. Z wynikiem 76,01 awansuje i zajmuje drugą lokatę.

14:35 Nieudana próba Włodarczyk. Kula zahaczyła o siatkę. Rawiczanka nadal utrzymuje się na prowadzeniu.

14:43 Po raz trzeci Anita Włodarczyk została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła również reprezentantka Polski - Malwina Kopron. Drugie miejsce zapewniła sobie w ostatniej próbie Chinka Wang.