Bezbramkowy remis na stadionie przy ulicy Spokojnej. Rawia z jednym punktem [ZDJĘCIA]

SportKibice zebrani na stadionie przy ulicy Spokojnej w Rawiczu na meczu pomiędzy lokalną Rawią, a drugą drużyną KKS-u Kalisz nie obejrzeli przez 90 minut żadnych bramek. Sytuacji bramkowych jednak nie brakowało.

Każdy punkt dla Rawii jest cenny. Początku sezonu podopieczni Marka Nowickiego do udanych na pewno nie zaliczą, bowiem drużyna złożona obecnie głównie z wychowanków rawickiego klubu, pierwsze zwycięstwo odnotowała dopiero w 6. kolejce. W 4. i 5. ich spotkania kończyły się remisami, a przez pierwsze trzy kolejki zawodnicy z Rawicza musieli obchodzić się smakiem zwycięstwa, nie zdobywając żadnych punktów.

Trudny mecz Rawii

Na mecz w ramach 8. kolejki V Ligi RedBox gr. 3 do Rawicza przyjechały rezerwy KKSu Kalisz. Druga drużyna ekipy z Kalisza w głównej mierze składa się z młodych zawodników. W meczu z Rawią w barwach kaliskiej ekipy debiut notowało trzech zawodników. Drużyna Rawii jest także stosunkowo młodą drużyną. W ostatnim czasie trener Marek Nowicki stawia na wychowanków, którzy do Rawii powrócili z innych, okolicznych klubów.

Mecz z Kaliszem dla Rawii na pewno nie należał do najłatwiejszych. Podopieczni Marka Nowickiego potrafili wykreować sytuacje bramkowe jednak skuteczność obrońców dużyny z Kalisza, a czasem i drobne błędy po stronie gospodarzy powodowały, że żadna z wielu akcji w pierwszej połowie nie zakończyła się skutecznym trafieniem dającym którejś z drużyn prowadzenie. Na przerwe zawodnicy schodzili przy rezultacie 0:0.

Nerwy w końcówce

W grze obu drużyn można było zauważyć chęć wyjścia na prowadzenie, ale także zachowanie zimnej krwi w postawie defensywnej, by drugiej stronie gola nie oddać. Im dalsza część meczu tym atmosfera stawała się coraz bardziej nerwowa. Rawia miała kilka okazji, by wyjść na prowadzenie jednak przez drobne błędy do tego nie doszło. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po tym meczu drużyna z Rawicza zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Następne spotkanie podopieczni Marka Nowickiego rozegrają na wyjeździe. Rywalem Rawii będzie Piast Poniec, który plasuje się na 13. pozycji w tabeli. Początek meczu w Poniecu w sobotę, 7 października o 16:00.

Rawia Rawicz - KKS Kalisz II 0:0
Skład Rawii: M. Wolny, M. Marszałek, S. Orłowski, O. Cierniak, F. Bałuniak, S. Herman, M. Molka, T. Skrzypczak, P. Wawrzyniak, B. Głowacz, K. Cugier
R: S. Konieczny, I. Pieprzyński, W. Kopij, J. Wojtyczka, T. Wawrzyniak, M. Stachowiak, A. Lipowczyk.