Bezbramkowy remis w Miejskiej Górce. Spokojny mecz nad "Balatonem" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

SportAni jedna bramka nie padła w meczu pomiędzy Spartą Miejska Górka, a Sokołem Chwałkowo. Mimo wielu prób żadna z ekip nie zanotowała celnego trafienia na bramkę rywala.

Drużuna z Miejskiej Górki na własnym obiekcie podejmowała Sokoła w ramach 3. kolejki klasy okręgowej. Pierwszy gwizdek kibice, którzy przybyli na trybuny, usłyszeli o 17:00.

Od początku mecz pomiędzy Spartą, a Sokołem był bardzo wyrównany. Było to pewnego rodzaju "odbijanie piłeczki", bowiem obie ekipy przeprowadzały kontry po ataku przeciwnika. W pierwszej połowie wiele się nie działo, samo spotkanie było prowadzone w bardzo spokojnym tempie, tak jakby obie drużyny przyjęły defensywny styl gry. Efektem takiego działania był brak jakichkolwiek bramek w pierwszej części meczu.

Nie inaczej było w drugiej połowie. Po zmianie stron styl gry nie zmenił się znacząco - co prawda było widać, że zarówno Sparta jak i Sokół ma mocną chęć na przełamanie wyniku i wyjście na prowadzenie, ale do ostatniego gwizdka w meczu żadna bramka w dalszym ciągu nie padła. Zarówno dla drużyny z Chwałkowa jak i gospodarzy z Miejskiej Górki taki stan rzeczy był poniekąd dobry, bowiem obie ekipy dzięki temu meczowi zdobyły pierwsz punkty w tym sezonie.

Sparta po trzech kolejkach plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli, przed spotkaniem z Chwałkowem oba poprzednie mecze przegrała. Następną okazję do zdobycia punktów podopieczni Mariusza Frąckowiaka będą mieli już drugiego września. Ekipa z Miejskiej Górki uda się na mecz do Dolska, by podjąć tamtejszą Zawiszę, początek meczu o 15:00.

Sparta Miejska Górka - Sokół Chwałkowo 0:0
Skład Sparty: M. Kmieć, K. Andrzejak, D. Durczewski (61' E. Nogała), K. Krzyżosiak, K. Malcherek (78' T. Malchrzycki), M. Niedźwiedź, B. Nowak (46' A. Szafrański), P. Przewoźny (85' J. Poślednik), D. Szydłowski (70' R. Siecla), K. Wierzyk, K. Zawieja.