Bolesna porażka Rawii. W tym roku ekipa nie zagra o puchar [ZDJĘCIA]

Sport Na półfinale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej zakończyły się zmagania Rawii Walbet Rawicz. Jej dzisiejszym rywalem była Kania Gostyń.

Rawia Walbet Rawicz rozpoczęła zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski strefy leszczyńskiej od 1/16. W niej na wyjeździe pokonała Koronę Wilkowice. Było 0:2. W kolejnej rundzie rawiczanie zmierzyli się z PKS-em Racot. Mecz odbył się na terenie powiatu kościańskiego. Po regulaminowym czasie gry było 0:0. W rzutach karnych podopieczni Marka Nowickiego wygrali 6:5.

Rywalem Rawii w 1/4 Pucharu Polski strefy leszczyńskiej był rywal zza miedzy - Pinsel-Peter Krobianka Krobia. Mecz odbył się przy ul. Spokojnej. W lepszych humorach byli gospodarze. Wygrali po rzutach karnych.

W półfinale rawiczanie spotkali się z kolejnym piątoligowcem. Podopieczni Marka Nowickiego zagrali na wyjeździe z Kanią Gostyń. W doskonałym humorze po meczu byli gospodarze.

Po 45. minutach Kania prowadziła 3:1. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zanotował Oskar Cierniak. Na początku drugiej części spotkania najpierw miejscowi podwyższyli, a po chwili, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mikołaj Marszałek. Rawiczanie grali w dziesięciu.

Goście w osłabieniu strat nie odrobili. Kania wygrała z Rawią 7:1 i zameldowała się w finale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej.

Wyjściowa "jedenastka" Rawii: Wolny - Marszałek, Wawrzyniak, Lipowczyk, Głowacz, Cierniak, Machi, Kubeczka, Buliński, Krupa, Kubeczka, Bojdo, Machi

Rywalem ekipy z Gostynia będzie Orkan Chorzemin. Po 90. minutach meczu było 2:2. Zespół z powiatu wolsztyńskiego pokonał Dąbroczankę Pępowo po rzutach karnych 4:2. Więcej o tym meczu TUTAJ.