"Cieszę się, że to zadziałało". Pierwsze zwycięstwo RAF Futsal Rawicz [ZDJĘCIA]

Sport Pierwszym zwycięstwem może cieszyć się futsalowa drużyna z Rawicza. RAF Futsal Team Rawicz pokonał Futsal Poznań.

Zwycięstwem gospodarzy zakończyło się trzecie ligowe spotkanie nowej drużyny futsalowej z Rawicza. RAF Team pokonał doświadczoną ekipę Futsal Poznań.

Słaby start

Istotny przełom

Wczoraj (18.12.2022) nastąpił istotny i historyczny przełom w działaniu RAF Team Rawicz. W niedzielę rawiczanie rozegrali trzeci ligowy mecz w III lidze. Przeciwnikiem rawickiej ekipy była doświadczona i znana z boisk III ligowych drużyna Futsal Poznań.

Gra była zdecydowanie wyrównana, obie ekipy w podobnym tempie atakowały przeciwników. Na pierwszą bramkę kibice musieli trochę poczekać, bowiem ta padła dopiero w 18. minucie spotkania. Na prowadzenie RAF wyszedł dzięki bramce Huberta Rupocińskiego. Do końca pierwszej części meczu akcji było wiele, ale żadna nie była na tyle skuteczna, by zakończyła się bramką.

W drugiej połowie można było odczuć defensywną postawę ekipy z Rawicza. Bardzo długo obie drużyny broniły się przed strzałami rywali, a bardzo nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania. Około 35 minuty przeciwnicy z Poznania w miejsce bramkarza wstawili zawodnika grającego w polu, co dało im liczebną przewagę przy atakach na bramkę rawiczan. Ten zabieg jednak przyniósł odwrotny efekt, bo błąd rywali wykorzystał Mateusz Wachowiak, który w 37. minucie powiększył przewagę gospodarzy. Goście szybko się zreflektowali i w 38. minucie zdobyli pierwsze trafienie. Do końca spotkania zostało niewiele i emocje sięgały zenitu, ale żadna z ekip nie zanotowała kolejnej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

"Swoją funkcję przestał pełnić pan Darek Wiśniewicz"

Na sali sportowej zabrakło jednej osoby - Dariusza Wiśniewicza, który od początku powstania drużyny pełnił funkcję jej trenera.

- Swoją funkcję przestał pełnić pan Darek Wiśniewicz. Dlaczego? Mogę pokrótce powiedzieć, że gdzieś tam te nasze ścieżki w prowadzeniu drużyny się różniły. Może potrzebna była zmiana. W poprzednich klubach to zadziałało - komentuje Adrian Kociemba - grający przezes RAF Futsal Team.

"Cieszę się, że to zadziałało"

- Teraz jest nowy klub, nowi ludzie. Połowa młodych chłopaków, którzy chcą pracować. Chwała im za to, bo oddali tu dzisiaj serducho. Fajnie się spisali ci starsi zawodnicy. Mieliśmy 3-4 zasady, które zrealizowaliśmy w 95% . Wiadomo - błędów się nie ustrzegliśmy, bo nową formułą odbyliśmy 2-3 treningi. Cieszę się, że to zadziałało. Kibiców trochę przyszło, ale mam nadzieję, że to grono się powiększy - podsumowuje Kociemba.

W klubie widać ogromne ambicje - działacze cały czas planują dalszy rozwój. Grono sponsorów się powiększa. Sam prezes przyznaje, że czuje ogromne wsparcie wiceprezesa klubu - Pawła Grunda i swojej małożnki, która zajmuje się mediami społecznościowymi klubu.

RAF Futsal Team Rawicz - Futsal Poznań 2:1 (1:0)
Bramki dla RAF Futsal: 18' Hubert Rupociński, 37' Mateusz Wachowiak