Jedno trafienie na stadionie przy ul. Spokojnej. Oskar Cierniak bohaterem Rawii [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
46

SportRawia Rawicz podejmowała Piasta Poniec. Mecz był rozgrywany w ramach 24. kolejki V Ligi Wielkopolskiej. Na otwarcie wyniku spotkania kibice musieli czekać do drugiej połowy. Bohaterem gospodarzy okazał się Oskar Cierniak.

Zarówno drużyna z powiatu rawickiego, jak i gostyńskiego przed meczem bliżej miały do strefy spadku niż liderów tabeli trzeciej grupy wielkopolskiej Red Box V Ligi. Wśród obu ekip dało zauważyć się sporą determinację do zdobycia pełnej puli punktowej.

Bez bramek w pierwszej połowie

W pierwszej połowie zebrani na stadionie przy ulicy Spokojenej w Rawiczu kibice bramek nie obejrzeli - nie oznacza to jednak, że zarówno jedna czy druga strona nie tworzyła sobie sytuacji, które wyjściem na prowadzenie mogło się zakończyć. Obie ekipy grały jednak zachowawczo.

Bliżej wyjścia na prowadzenie byli gospodarze. Po jednym z uderzeń piłka trafiła w poprzeckę.

Oskar Cierniak bohaterem Rawii

W drugiej połowie tempo gry zdecydowanie przyspieszło. Obie drużyny częściej meldowały się w polu karnym rywali. Zespoły skonstruowały wiele ciekawych akcji. Sporo pracy miał także arbiter główny. Sędzia spotkania wielokrotnie musiał przerywać akcje z powodu przewinień obu ekip. Żółtego kartonika jednak za często nie używał.

W 63. minucie spotkania w polu karnym Piasta Poniec znalazł się z piłką Oskar Cierniak. Po uprzednim, długim podaniu wykorzystał zamieszanie, które stworzyło się w szesnastce przyjezdnych. Po tej akcji Rawia wyszła na prowadzenie. Radość zawodników gospodarzy była ogromna.

Rawiczanie zaczęli grać spokojniej. Postawili na defensywę. Piastowi zależało natomiast na odrobieniu straconej bramki. Do tego jednak nie doszło. Skuteczna taktyka Rawii pozowliła utrzymać jednobramkowe prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Coraz bliżej końca sezonu

Sobotnia wygrana Rawii pozwoliła podopiecznym Marka Nowickiego wskoczyć nieco wyżej w ligowej tabeli. Po meczu z Piastem Poniec ekipa z Rawicza zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25 punktów. Taką samą liczbę ligowych punktów mają ekipy z miejsc 8-11. Do końca sezonu Rawia wybiegnie jeszcze sześciokrotnie na murawę.

Z kolei, Piast Poniec czternasty. Zgromadził trzynaście punktów w 22. rozegranych dotąd spotkaniach.

Na nastepny mecz Rawia uda się do Pępowa, gdzie mierzyć się będzie z tamtejszą Dąbroczanką. Początek meczu w sobotę, 18 maja o godzinie 17:00.

Rawia Rawicz - PKS Piast Poniec 1:0 (0:0)
Bramka: 63' Oskar Cierniak
Skład Rawii: D. Sadowski, M. Marszałek, S. Orłowski, O. Cierniak, W. Kopij, F. Bałuniak, S. Herman, T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak, T. Skrzypczak, K. Cugier R: M. Wolny, K. Kowaliński, I. Pieprzyński, F. Bojdo, J. Wojtyczka, M. Molka
Skład Piasta: W. Mroziński, N. Kozibura, J. Wydmuch, J. Harendarz, P. Moryson, J. Zapłacki, Ł. Hajduk, D. Nowak, R. Smektała, O. Schimber, K. Zapłacki R: K. Skiba, S. Bella, O. Małysiak, S. Kędziora, K. Dymitrów, K. Omelchenko