Czas na poważne granie

Czas na poważne granie - Zdjęcie główne

Rawicka Rawia w minionym tygodniu zakończyła serię meczów kontrolnych przed rundą wiosenną obecnego sezonu.

Podopieczni Radojewskiego w ubiegły poniedziałek na boisku przy stadionie żużlowym podejmowali ekipę Piasta Kobylin. Lepsi okazali się gracze z powiatu krotoszyńskiego, pokonując Rawię 2:3. Gole dla rawiczan zdobyli Wojciech Bzdęga i Paweł Kowalski.

Dziś Rawia podejmowała innego Piasta, tym razem ze Żmigrodu. Dolnoślązacy występują na co dzień w trzeciej lidze i po rundzie jesiennej zajmują ósmą lokatę. Mecz zaczął się z nieznacznym opóźnieniem, ale od pierwszych minut inicjatywę starali się przejąć miejscowi. Rawia ograniczyła się do prób rozbijania ataków Piasta, sama rzadko zapuszczała się pod pole karne rywali. Piast próbował konstruować akcje, ale dobrze radziła sobie rawicka defensywa. - Z tej części gry na pewno można być zadowolonym - mówił trener Rawii Jerzy Radojewski. Po zmianie stron było już niestety gorzej.

Jak wyglądał mecz w drugiej połowie, a także co po jego zakończeniu powiedział trener Radojewski, przeczytasz we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Piast Żmigród - Rawia Rawag Rawicz 5:0 (0:0)

Rawia: Karol Danek, Sebastian Cieśla - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Patryk Skrzypczak, Kamil Cheba, Mariusz Molka, Stanisław Kołeczko, Tomasz Wawrzyniak, Wojciech Bzdęga, Michał Gąsiorowski, Paweł Kowalski, Mateusz Roszak, Szymon Zaborowski, Tomasz Wiśniewski, Arkadiusz Woźniak, Bartosz Frąszczak, Seweryn Materkowski