Czerwone kartki sypały się jak z rękawa. Zwycięstwo Orli [ZDJĘCIA]

Sport Bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Orla Jutrosin. Zespół pokonał Koronę Wilkowice 1:0. Więcej niż bramek było jednak kartek - nie żółtych, a czerwonych.

W spotkaniu 23. kolejki Red Box klasy okręgowej pomiędzy Orlą a Koroną padła tylko jedna bramka. Była samobójcza. Od 43. minuty Orla prowadziła z zespołem z powiatu leszczyńskiego. Więcej trafień, mimo ambitnej postawy obu ekip na stadionie w Jutrosinie, nie było.

Sporo pracy miał w końcówce spotkania arbiter. Aż trzykrotnie wyjmował czerwony kartonik. W 89. minucie pierwszy zobaczył zawodnik gości - po kopnięciu bramkarza Orli, który już chwycił piłkę. Po chwili czerwień ujrzał Mateusz Świątek, który także uderzył rywala. Już w doliczonym czasie czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości, który sfaulował Dawida Dolatę, wychodzącego sam na sam z bramkarzem Korony.

- W pierwszej połowie bardziej kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Do przerwy prowadziliśmy 1:0, mieliśmy jeszcze dwie-trzy stuprocentowe sytuacje, ale bramkarz gości je wybronił - przyznał po spotkaniu Michał Niestrawski, trener Orli. - Każdy mecz dla nas jest teraz ważny. W każdym musimy walczyć o punkty. Teraz przed nami spotkanie z Sokołem Kaszczor, który też chce utrzymać się w lidze okręgowej. To dla nas i dla nich będzie mecz o sześć punktów - podsumował.

Orla zajmuje jedenastą pozycję w lidze. Zgromadziła 27 punktów. Ma pięć punktów przewagi nad czternastą ekipą z Kaszczora.

Orla Jutrosin - Korona Wilkowice 1:0 (1:0)