Cztery medale Michała Chudego na zawodach w Poznaniu

Cztery medale Michała Chudego na zawodach w Poznaniu - Zdjęcie główne

Pięciu zawodników "Wodnika" Rawicz wystartowało w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego, które odbyły się w Poznaniu. Na Termach Maltańskich najlepiej zaprezentował się Michał Chudy. Rawiczanin trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zwyciężając na dystansie 50 (24,79 s), 100 (54,47 s) i 200 (2:10,73) metrów stylem motylkowym. Chudy zdobył również srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (24,63 s).

Dwa wysokie, piąte miejsca na 400 metrów stylem zmiennym (5:07,25 s) i 1.500 metrów stylem dowolnym (18:10,53 s) wywalczył Szymon Szynalski. Na ósmej lokacie na 200 metrów stylem klasycznym (2:54,07 s) znalazł się Hubert Stasiak. Rafał Sowiński najlepiej zaprezentował się na 50 metrów stylem klasycznym (35,42 s), gdzie zajął 13. miejsce, a Bartosz Gil na 200 metrów stylem grzbietowym (2:33,05 s), gdzie znalazł się na 11. lokacie.

Klub "Wodnik" Rawicz w rankingu klubów na 29 startujących ośrodków uplasował się na wysokim 5. miejscu.

Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu "Życia Rawicza"