Defensywa kluczem do zwycięstw Rawii

Defensywa kluczem do zwycięstw Rawii - Zdjęcie główne

Dwa zwycięstwa w ciągu czterech dni odnieśli koszykarze Rawii Rawag Rawicz. Przed własną publicznością uporali się z Sokołem Międzychód, pokonując go 79:68. Później, w meczu wyjazdowym w Kaliszu, sprawili gospodarzom niespodziankę, zwyciężając z Drogbrukiem 72:84.

W przerwie świątecznej, rawiczanie mieli trochę czasu na poukładanie pewnych spraw i wdrożenie na boisko koncepcji trenera Kalwasińskiego. Mimo iż Rawii udało się wygrać z Sokołem podczas 5 kolejki, nikt nie spodziewał się w Rawiczu łatwego pojedynku.

O końcowym wyniku zadecydowała trzecia „ćwiartka” wygrana przez Rawię 19:7. W ostatniej kwarcie goście nie dawali za wygraną, jednak mądra gra w obronie gospodarzy nie pozwoliła Sokołowi cieszyć się ze zwycięstwa.

Rawia Rawicz - Sokół Międzychód 79:68