Derby dla Polonii

Derby dla Polonii - Zdjęcie główne

Wygraną gospodarzy 74:62 zakończyło się spotkaniem w leszczyńskim „Trapezie”, gdzie miejscowa Polonia podejmowała Rawię Rawag Rawicz.

W pierwszej odsłonie oba zespoły zaprezentowały podobny poziom gry, co zapowiadało bardzo wyrównany pojedynek. W kolejnej kwarcie, gospodarze zaczęli zyskiwać stopniową przewagę nad graczami z Rawicza, co zaskutkowało 10-punktową różnicą po pierwszej połowie spotkania.

Po zmianie stron, goście zaczęli grać bardziej agresywnie. Niestety, odbiło się to na nich w końcówce meczu, gdyż za 5 przewinień boisko opuścić musieli Kasiński i Suprun. Mimo, iż Rawia potrafiła zbliżyć się do gospodarzy na 2 punkty, mecz zakończył się wyraźną wygraną Polonii.

Szansę zaprezentowania się w ostatniej minucie spotkania dostali dwaj rawiccy juniorzy: Kacper Samuła i Mateusz Jamroży.

Polonia Leszno - Rawia Rawicz 74:62