Dwa medale "Kadeta"

Dwa medale "Kadeta" - Zdjęcie główne

Złoty medal w biegu na 400 metrów podczas 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce wywalczył Przemysław Waściński. Zawodnik "Kadeta" Rawicz, w bezpośrednim pojedynku pokonał w Jeleniej Górze swojego najgroźniejszego rywala, Wiktora Suwara, ustanawiając nowy rekord życiowy (46,14 s).

Drugi krążek wywalczyła Marika Kaczmarek. Podopieczna Bogusława Jusiaka w konkursie rzutu młotem stanęła na najniższym stopniu podium. W najdalszej, 6. próbie, posyłała młot na odległość 60,78 metra. W mistrzostwach wystartował również Maciej Juchnowicz. W rzucie młotem, z wynikiem 53,90 metra zajął również wysokie, 5. miejsce.

Wypowiedź medalistów oraz trenerki Aldony Świtały w bieżącym wydaniu "Życia Rawicza".