Dwa zwycięstwa i porażka

Dwa zwycięstwa i porażka - Zdjęcie główne

W minioną sobotę drużyny piłkarskie z naszego powiatu, w ramach przygotowań do nowego sezonu, rozegrały mecze sparingowe. Na stadion do Bojanowa przyjechała Krobianka Krobia, z którą Ruch od nowego sezonu będzie rywalizował w tej samej klasie rozgrywkowej. Goście okazali się lepsi o jedną bramkę, wygrywając 0:1. - Przegraliśmy, ale mecz w mojej ocenie był na remis. W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę fajnie, gorzej było w drugiej i niestety przegraliśmy - podsumował trener Ruchu Jacek Ulman.

Pierwszy sparing przed nowym sezonem zagrała Orla Jutrosin. Zespół Gawreckiego ograł Piasta Kobylin 2:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Kobylina. Później jednak gra jutrosinian zaczęła z minuty na minutę wyglądać coraz lepiej. Najpierw do wyrównania doprowadził Artur Gil. Zwycięstwo Orli zapewnił Marcin Jagodziński. - Pojechaliśmy na mecz z Piastem bez nowych zawodników. Zabraliśmy juniorów i ich gra naprawdę mogła się podobać. Początek należał do gospodarzy, ale później różnica poziomów się zatarła i udało się zwyciężyć - podsumował prezes Orli Piotr Sobański. Szkoleniowcem Piasta Kobylin został Sławomir Gintowt, były trener jutrosińskiej Orli.

Również pierwszy mecz towarzyski rozegrali zawodnicy Awdańca Pakosław. Podopieczni Ploty pokonali 4:2 Barycz Sułów. Do przerwy wynik był remisowy 2:2. Bramki dla pakosławian strzelili: Kacper Hajduk, Dominik Małecki, Krzysztof Paca i Hubert Kaliciński. - Zagraliśmy fajny mecz. Gra mogła się podobać, strzeliliśmy kilka bramek i to cieszy. Jest to początek okresu przygotowawczego i nasza gra z pewnością będzie wyglądać jeszcze lepiej - stwierdził prezes Awdańca Jacek Hajduk.