Emocjonujący mecz w Rawiczu

Emocjonujący mecz w Rawiczu - Zdjęcie główne

Ubiegłotygodniowa przerwa w rozgrywkach nie podziałała dobrze na podopiecznych trenera Jerzego Radojewskiego. W ostatnim meczu z Victorią Rawia nie przypominali drużyny z pojedynku z Ostrovią czy Polonią Leszno.

Ostrzeszowianie ten sezon zaczęli bardzo słabo. Przegrali z Pogonią Nowe Skalmierzyce czy Kanią Gostyń. Mimo nie najlepszego startu rozgrywek, w Rawiczu odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Problemy Rawii zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. - Na rozgrzewce urazu nabawił się Kosma Zawidzki, który w tym meczu miał być pierwszym bramkarzem - tłumaczył trener Rawii Jerzy Radojewski. Karol Danek także nie był w pełni sił, dlatego mimo wszystko od pierwszej minuty w bramce Rawii stanął Zawidzki. - Niestety po dziesięciu minutach musieliśmy dokonać zmiany na tej pozycji i wprowadzić Karola Danka. Tym samym straciliśmy jedną zmianę w polu - dodał Radojewski. W mecz lepiej weszli przyjezdni. Już w 9. minucie wyszli na prowadzenie, a bramkarza Rawii pokonał Maciej Stawiński, który jak się później okazało, został bohaterem meczu. Chaos w rawickiej defensywie trwał w najlepsze i chwilę później Victoria mogła podwyższyć prowadzenie. Swojej sytuacji jednak nie wykorzystała i do remisu doprowadzili miejscowi. Wojciech Bzdęga wrzucił piłkę, a Mariusz Molka dokładnym strzałem skierował ją do siatki. Rawia na chwilę złapała kontakt, ale Victorii, a konkretnie wspomnianemu Stawińskiemu, tego dnia wychodziło prawie wszystko. Po pół godzinie gry strzelił drugiego gola i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ostrzeszowianie dołożyli trzecie trafienie i sytuacja gospodarzy mocno się skomplikowała.

Rawia Rawag Rawicz - Victoria Ostrzeszów 3:5 (1:3)

1:1 - Mariusz Molka (20'), 2:3 - Wojciech Bzdęga (46'), 3:3 - Wojciech Bzdęga (59')

Rawia: Kosma Zawidzki (10'Karol Danek) - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Hubert Gill, Damian Walkowiak (78'Tomasz Wawrzyniak), Marcin Masełkowski (60'Patryk Kowalski), Stanisław Kołeczko (75'Michał Gąsiorowski), Mariusz Molka, Wojciech Bzdęga, Patryk Musiałowski, Dorian Nawrot

Więcej informacji o tym meczu w jutrzejszym wydaniu "ŻR".