I LO i ZSZ najlepsze

I LO i ZSZ najlepsze - Zdjęcie główne

Żeńska reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego oraz męska Zespołu Szkół Zawodowych wywalczyły tytuły mistrzów powiatu rawickiego w siatkówce, rozgrywanych w ramach Licealiady 2016/2017.

W zmaganiach dziewcząt udział wzięły 3 placówki: I LO i ZSZ Rawicz oraz ZS Jutrosin. W obu turniejach (w I LO oraz w Jutrosinie) zwyciężyły rawickie licealistki. Na drugim miejscu znalazły się reprezentantki Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Ostatnie miejsce przypadło jutrosiniankom.

Do rywalizacji w męskiej grupie stanęło 5 zespołów. Prym wiedli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, którzy zwycięstwo wywalczyli "rzutem na taśmę", wygrywając bez straty seta turniej w Jutrosinie. Mimo wygranej w Rawiczu, zespół z Jutrosina ostatecznie zajął 2. miejsce w klasyfikacji końcowej, gubiąc punkty "u siebie". 3. lokatę wywalczyli rawiccy licealiści.