Kanonada po przerwie

Kanonada po przerwie - Zdjęcie główne

Zawodnicy Wendzonki, biorąc pod uwagę potencjał jakim dysponują, z pewnością nie mogą być usatysfakcjonowani miejscem, jakie zajmowali po piątej kolejce leszczyńskiej A klasy. Sarnowianka była dopiero dziewiąta, ale ambicje w tej drużynie są znacznie większe. Już mecz z Wielkopolanką pokazał, że drużyna Wendzonki może liczyć się w walce o czołowe miejsca.

Ostatnie starcie z Turem Turew potwierdziło tą tezę. Drużyna z Turewa do tej pory wygrała tylko raz (4:0 z LUKS-em Stare Bojanowo) i z trzema punktami na koncie zajmowała miejsce tuż za Sarnowianką. Wygrana drużyny Wendzonki pozwoliłaby więc odbić się od dolnej części tabeli. Od pierwszej minuty niezaprzeczalnie lepiej prezentowali się przyjezdni, ale na pierwszą bramkę musieli poczekać ponad 20 minut. W 21. minucie podanie Mikołaja Górniaka na bramkę zamienił Arkadiusz Wojtyczka. 5 minut później ta sama para zawodników dała drużynie z Sarnowy drugą bramkę. Ponownie dogrywał Górniak i ponownie strzelił Wojtyczka. Sarnowianka prowadząc dwoma bramkami, kreowała kolejne sytuacje do podwyższenia prowadzenie. Drużyna Wendzonki była chyba jednak zbyt rozluźniona, bo nie potrafiła dobić przeciwnika. Co gorsza do głosu coraz bardziej dochodzić zaczęli miejscowi. W 33. minucie strzelili bramkę kontaktową, a jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę po raz drugi pokonali Piotra Wojtyczkę. Remisem zakończyła się pierwsza części i po zmianie stron wszystko zaczęło się od nowa.

Więcej informacji we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Tur Turew - Sarnowianka Sarnowa 2:8 (2:2)

0:1 - Arkadiusz Wojtyczka (21'), 0:2 - Arkadiusz Wojtyczka (26'), 2:3 - Paweł Domagała (52'), 2:4 - Łukasz Szczepański (54'), 2:5 - Paweł Domagała (56'), 2:6 - Damian Bartkowiak (58'), 2:7 - Paweł Domagała (84'), 2:8 - Paweł Domagała (88')

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Adam Pawlak, Jakub Siecla, Krystian Murawa (46'Paweł Bernadek), Dawid Kramarczyk (65'Adrian Kociemba), Konrad Olejnicki (84'Andrzej Matus), Krystian Janowski, Łukasz Szczepański, Mikołaj Górniak (46'Damian Bartkowiak), Arkadiusz Wojtyczka, Paweł Domagała