Kanonada w Miejskiej Górce. Sparta dwukrotnie odrobiła straty i wygrała [ZDJĘCIA]

Sport Hokejowym rezultatem zakończyło się spotkanie Red Box klasy okręgowej, gr. 5. Sparta Miejska Górka pokonała Koronę Wilkowice 4:3.

Faworytami sobotniego spotkania (7.05.2022) byli goście. Ekipa z powiatu leszczyńskiego była przed meczem wiceliderem tabeli, a Sparta - zajmowała przedostatnią pozycję. Zespół z miasta nad Balatonem postawił się jednak wyżej notowanemu rywalowi.

Pierwszą połowę wygrali przyjezdni. Trafienie zanotowali w 42. minucie. Po zmianie stron goście podwyższyli. W 48. minucie ekipa z Wilkowic prowadziła już dwoma bramkami. Gospodarze nie zwiesili głów. Za sprawą Alberta Szafrańskiego i Kacpra Zimnego po 73. minutach było już 2:2.

Przyjezdni wyprowadzili kolejny cios w 81. minucie. Ponownie wyszli na prowadzenie. Sparta grała jednak do końca. Najpierw Danylo Storozhyk, a po chwili Wiktor Marchewka strzelili kolejne bramki dla gospodarzy. Spartanie wygrali 4:3 z wiceliderem z Wilkowic. Ekipa z powiatu leszczyńskiego traci już do prowadzącego Piasta Poniec cztery punkty.

Sparta zajmuje przedostatnią, piętnastą lokatę. Ma na swoim koncie 22 punkty. Po zwycięstwie znacząco zbliżyła się do poprzedzającyh ekip. Do dwunastego Heliosa Czempiń traci już jedynie trzy punkty.