Karatecy Suremu na turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski

Sport W Legnicy odbył się pierwszy z dwóch turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim. Impreza miała charakter międzywojewódzki.

Do zmagań przystąpiło 420 zawodników z 36 klubów. W sobotniej imprezie wzięli udział także reprezentancji Rawickiego Klubu Karate Surem.

Do rywalizacji przystąpiło troje karateków: Natasza Cichoszewska, Adrian Kowalski i Maurycy Markowski. Rawiczanie wywalczyli dwa miejsca na podium.

W kategorii kumite juniorek młodszych +54 kg bezkonkurencyjna okazała się Natasza Cichoszewska. Zawodniczka wygrała rywalizację. Trzecią pozycję zajął Adrian Kowalski. Przystąpił do zmagań w konkurencji kumite juniorów +76 kg. Trzeci z rawiczan - Maurycy Markowski - został sklasyfikowany poza podium.