KOSZYKÓWKA. Nadrabiają straty

KOSZYKÓWKA. Nadrabiają straty - Zdjęcie główne

Po wygranej przed własną publicznością z ostrowską Stalą, seniorzy Rawii Rawicz wygrali dwa kolejne mecze. \r\n Podopieczni Szymona Pietraszka pierwszy tryumf na obcym terenie odnieśli w Poznaniu, gdzie po zaciętym pojedynku pokonali miejscową Pyrę 83:71. - Pierwsza kwarta była dla nas kompromitująca - przyznał Pietraszek. - Graliśmy katastrofalnie w obronie, nie funkcjonował atak, a rewelacyjna skuteczność gospodarzy była przyczyną nerwów w naszej ekipie. Po czasie, w 6. minucie 2. kwarty Rawia zaczęła grać bardzo agresywnie, co od razu przyniosło rezultat w postaci zmniejszenia przewagi do przerwy na 4 pkt. 3 kwarta to pokaz możliwości tej drużyny. Szybka gra w ataku i wręcz miażdżąca obrona pozwoliły wyjść na prowadzenie. W końcówce, nasz doświadczony zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie, ale nie kontrolował poczynań sędziów, co na nasze szczęście skończyło się tylko zmniejszeniem przewagi do 7 pkt.

\r\nKolejny sukces koszykarze Rawii świętowali we własnej hali, na której pokonali MKK Gniezno 75:58. Obie ekipy od początku spotkania rywalizowały niemalże „łeb w łeb”, a wynik aż do początku czwartej kwarty oscylował wokół remisu. Bronią przyjezdnych, zwłaszcza w pierwszej połowie, była skuteczność w rzutach z dystansu. Gnieźnianie oddali wówczas aż 7 celnych rzutów za 3 (21 punktów), a w całym spotkaniu 9. Ostatnia „ćwiartka” należała wybitnie do graczy Rawii. Gospodarze brylowali na parkiecie, a popisowymi wsadami imponował przede wszystkim Rafał Urbaniak.