KOSZYKÓWKA. Zacięte derby

KOSZYKÓWKA. Zacięte derby - Zdjęcie główne

Bardzo wyrównane spotkanie z Polonią Leszno rozegrali w swojej hali młodzicy starsi Rawii Rawicz. \r\n  Mecz był tak zacięty, że o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka. W najważniejszej odsłonie „górą” byli jednak rywale „zza miedzy”, wygrywając to starcie 10:13 a cały mecz 61:64.

\r\n- Rozegraliśmy bardzo emocjonujące spotkanie, jak za dawnych lat wyglądały derby seniorów Rawia - Polonia - powiedział Daniel Knopisz, trener grupy. - Zdecydowanie słabiej zagraliśmy IV kwartę, którą przegraliśmy najwyżej. Mecz stał na dobrym poziomie. Moi chłopcy dawno tak nie walczyli, zarówno w obronie, jak i w ataku. Z powodu kontuzji zabrakło Kamila Machowiaka, który przydałby się nam w grze obronnej. Dobre zawody rozegrał Krystian Osmelak, który przed końcem meczu zdołał rzucić za 3 pkt z faulem i w ten sposób doprowadził do dogrywki. Niestety w bardzo ważnym momencie dogrywki, przy remisie, rawicki sędzia nie zauważa błędów kroków drużyny przeciwnej i tracimy 2 pkt. Szkoda tego meczu, ale pomimo dużej ilości niecelnych rzutów spod kosza, jestem zadowolony z moich zawodników - dodał szkoleniowiec Rawii.