Lekkoatleci z Bojanowa nie spoczywają na laurach

Sport Dopiero wyróżnieni przez władze miasta, znów przywieźli następne medale i poprawili swoje wyniki.

Za sukcesy osiągnięte w ostatnim czasie trener MUKS SZOK Bojanowo, Maciej Ratajczak, i jego wychowankowie - młodzi lekkoatleci zostali ostatnio docenieni przez władze miasta i uhonorowani. Burmistrz wręczył im specjalne nagrody finansowe za osiągnięcia sportowe. Czytaj więcej: Nagrody odebrali podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

Nie spoczęli na laurach

W ostatni weekend wakacji, zawodnicy MUKS SZOK Bojanowo, uczestniczyli w IV Memoriale Michała Joachimowskiego w Białych Błotach skąd również przywieźli medale.

Tak, jak obiecaliśmy, że będzie o lekkoatletach MUKS Szok Bojanowo słychać, słowa dotrzymujemy. Wracamy z medalami i rekordami życiowymi - zaznacza trener Maciej Ratajczak.

Pierwsze miejsca zajęli Klaudia Piotrowska (U-14) na 1000 m z przeszkodami z wynikiem 3.27.88 s (był to debiut Klaudii na tym dystansie) oraz Eryk Niemczyk (U-18), który zwyciężył w pchnięciu kulą (5kg) posyłając kulę na odległość 12.87m PB.

Dwa srebrne medale zdobyła Zofia Ratajczak (U-16) w finale biegu na 80 ppł - uzyskując wynik 12.90 s oraz w wieloskoku skacząc na odległość 10.52m poprawiając rekord życiowy o pół metra. - Wynik w wieloskoku i na płotkach daje Zosi awans do Mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się na koniec września w Karpaczu - podkreśla trener.

Brązowy medal w skoku wywalczył Franciszek Zuter (U-18) uzyskując wynik 5.80 m PB.

Bardzo dobrze spisała się reszta startujących zawodników. Bartłomiej Józefowiak (U-14) poprawił „życiówki” na 100m – 12.50s i w skoku w dal 5.34 m. Bartek potwierdził że w roczniku 2009 nie ma lepszego w Polsce. Zuzanna Gawlicka (U-16) pokonała 100m w czasie 13.58 s PB, a na płotkach pokonała dystans w czasie 13.54 s. Blanka Piotrowska (U-14) miała wynik w biegu na 300m - 47.31 s - wylicza trener.

Kolejny start bojanowskich lekkoatletów to liga młodzików w Poznaniu.