Reklama

Lekkoatletyka. Zawodnicy Kadeta i Szoku w krajowej czołówce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kadet Rawicz

Lekkoatletyka. Zawodnicy Kadeta i Szoku w krajowej czołówce - Zdjęcie główne

foto Kadet Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Najlepsi polscy lekkoatleci w kategorii do lat 16 stawili się w Lublinie, gdzie rozegrane zostały mistrzostwa kraju - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza odbyła się w dniach 24-25 września 2022 roku. Nie mogło podczas niej zabraknąć zawodników z Rawicza.

W Lublinie wystartowali reprezentanci dwóch klubów z powiatu rawickiego.

MUKS Kadet Rawicz

Kadeci zaliczyli bardzo udane zawody. Świadczą o tym uzyskane przez nich bardzo wartościowe, nowe rekordy życiowe. Pierwszego dnia - w wieloskoku - wystartował Oliwier Frąckowiak. Pomimo mocnego przeziębienia, był szósty. Uzyskał wynik 12,39m. Z Lublina wraca z rezultatem lepszym o 40cm. Jego niedyspozycja zdrowotna, niestety, spowodowała wycofanie z drugiej konkurencji - biegu na 300m przez płotki.

Drugiego dnia zawodów rewelacyjnie spisała się Emilia Jaróżek. Zajęła wysoką 5. lokatę w swojej koronnej konkurencji - rzucie oszczepem. Lekkoatletka w drugim rzucie uzyskała wynik 36,13m, który był jej nową życiówką, poprawioną o ponad półtora metra. W ostatnim rzucie Emilia uzyskała 39,01m. Z Lublina wróciła z rekordem lepszym o prawie 5 metrów. W konkursie pchnięcia kulą, w drugim dniu mistrzostw, wzięła udział trzecia zawodniczka - Zuzanna Szumna. Lekkoatletka długo oczekiwała na to, czy wystartuje w imprezie. Była pierwsza na liście rezerwowej. Dwa dni przed zawodami pojawiła się jako 20 zawodniczka na liście startowej. Ostatecznie, uplasowała się na 17. miejscu z wynikiem 9,71m. 

MUKS Szok Bojanowo

Do zmagań przystąpiły dwie reprezentantki klubu. Klaudia Piotrowska wystartowała w biegu na 1.000 metrów przez przeszkody. Uzyskała czas 3:14.60 s. Jak podkreśla trener Maciej Ratajczak, dla lekkoatletki to były pierwsze zawody rangi Mistrzostw Polski. Klaudia Piotrowska jest jednak rocznikiem młodszym i będzie startowała w tej samej kategorii w przyszłym roku. Zawodniczka do 900 metra trzymała się 3-go miejsca, ale niestety na finisz zabrakło sił. Pokazała natomiast charakter i walczyła do samego końca.  

Siódmą zawodniczką Mistrzostw Polski w skoku w dal została Zofia Ratajczak. Uzyskała rezultat 5.26m. Jak przyznaje trener Maciej Ratajczak, lekkoatletka odczuwała jeszcze zmęczenie po Mistrzostwach Polski w wielobojach, ale była skupiona do ostatniej kolejki. W piątej serii uzyskała 5.33m, lecz skok był minimalnie spalony.  


Zdjęcie: Szok Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE