Reklama

Zofia Ratajczak brązową medalistką Wielobojowych Mistrzostw Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zofia Ratajczak z tatą, który jest także jej trenerem

Zofia Ratajczak brązową medalistką Wielobojowych Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

udostępnione przez MUKS SZOK Bojanowo | foto Zofia Ratajczak z tatą, który jest także jej trenerem

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zofia Ratajczak - reprezentantka klubu MUKS SZOK Bojanowo planowała na mistrzostwach osiągnąć jak najlepsze wyniki w każdej z konkurencji. O medalu nie marzyła. Pokazała jednak, że na podium zasługuje i zdobyła "brąz".

Jak relacjonuje Maciej Ratajczak, tata i trener zawodniczki, Zosia na Mistrzostwa Polski pojechała z piątym wynikiem w kraju - 2922 pkt. Założenie było takie, aby w każdej konkurencji walczyć o rekord życiowy, nie patrzeć  na rywalki.

Udane skoki i pchnięcie kulą

Zarówno Zosia, jak i trener widzieli spore szanse na czwarte miejsce, ale nie zakładali, że uda się znaleźć na podium. Ale udało się - Zosia została brązową medalistką.
 
- Pierwsza konkurencja 80 ppł - najlepsza seria - wynik 12.38 s, życiówka wielobojowa ( 12.45s), 4 wynik konkurencji, więc zaczęliśmy nieźle. Pół godziny przerwy i  skok wzwyż, a to konkurencja, która nam kompletnie nie leży, bo nie mamy gdzie trenować - relacjonuje Maciej Ratajczak.
Zosia uzyskała jednak wynik 146 cm, czyli znów rekord życiowy i 6. wynik mistrzostw.
 
Kolejna konkurencja to było pchnięcie kulą, w której bojanowianka zwyciężyła - 9.97m ( 3kg) i znów ustanowiła kolejną "życiówkę". Najlepsza okazała się również z skoku w dal - wynik 5.21 m.

Wyprzedziła rywalkę tuż przed metą. Pokazała, że walczy się do końca

Po 2 godzinach przerwy przyszedł jeszcze czas na bieg na dystansie 600 m. I tu znów sukces, tuż przed metą zawodniczka MUKS SZOK Bojanowo wyprzedziła jedną rywalkę, która nie mogła jej pokonać, wbiegła na metę wiedząc, że udało się zdobyć brąz.
 
- Zosia pobiegła rekord życiowy 1.46.08 s (1.47. 16) . Dwie dziewczyny wyprzedziły ją podczas biegu, ale o 3 s i 2 s. Jak się okazało, po przeliczeniu punktów do srebrnego medalu zabrakło 18 pkt, a to jest 1 s na 600 m. Wynik końcowy to 3122 pkt. Poziom w tym roku był bardzo wysoki, w zeszłym roku dałby jej złoty medal i aż 6 zawodniczek pokonało barierę 3 tys. punktów. Zośka pokazała że walczy się do końca, niczego nie odpuszcza - opowiada Maciej Ratajczak.
Zaznacza, że wielobój jest specyficzną konkurencja, gdzie trzeba się skupić na każdej konkurencji, nauczyć kilku technik i walczyć do ostatniej konkurencji.
Zawody są też mocno wyczerpujące, bo zaczęły się o 9.00, a skończły o 17.30.
 
- Bardzo dziękujemy firmie Boj-trans i firmie Biuro rachunkowe "Alfa" za pomoc w dofinansowaniu wyjazdów na Mistrzostwa Polski, bo to nie ostatnie - zaznacza trener.
Za tydzień Mistrzostwa Polski U16 w konkurencjach indywidualnych w Lublinie. Wystartują w nich - Klaudia Piotrowska (1000 przez przeszkody) i Zofia Ratajczak (w skoku w dal). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE