Orla Jutrosin odskoczyła rywalom. Bramki Mateusza Świątka [ZDJĘCIA, FILM]

Sport Szóste zwycięstwo wiosną zanotowała Orla Jutrosin. W środowe popołudnie pokonała Czarnych Wierzbno 2:1.

Mecz 21. kolejki Proton klasy A, gr. 8 odbył się w środę (25.05.2022). W pierwszej połowie żadna z ekip nie znalazła recepty na pokonanie bramkarza rywala. Zmieniło się to po przerwie.

Po faulu na jednym z jutrosinian w szesnastce, sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mateusz Świątek. Precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonał bramkarza Czarnych. Chwilę później nastąpiła chwila dekoncentracji wśród gospodarzy. Wykorzystali ją przyjezdni, którzy pokonali Marcina Naskręta.

Miejscowych to jednak nie zraziło. Po faulu, kilka metrów przed polem karnych, kilku jutrosinian ustawiło się przy piłce. Ostatecznie, uderzył Mateusz Świątek. Bramkarz Czarnych nie miał nic do powiedzenia, a piłka zatrzepotała w siatce. Jutrosinianie wygrali 2:1 i umocnili się na pozycji lidera.

Orla ma pięć punktów przewagi nad Awdańcem Pakosław i siedem - nad Prosną Chocz-Kwileń. Oba zespoły przegrały w minioną niedzielę, odpowiednio z Błękitnymi Chruszczyny oraz CKS Zduny. Do rozegrania w Proton klasie A pozostało pięć spotkań.