Orla wiceliderem

Orla wiceliderem - Zdjęcie główne

Punkty w miniony weekend zgubiło kilka drużyn z czołówki leszczyńskiej klasy okręgowej. Zjednoczeni przegrali 0:2 z Promieniem Krzywiń, a Krobianka uległa 3:4 Pogoni Śmigiel. Te wyniki sprawiły, że przy zwycięstwie lub remisie, jutrosińska Orla mogła awansować na pozycję wicelidera.

Podopieczni Zmudy na 18. kolejkę udali się do Chorzemina. Orkan u siebie przegrywa niezwykle rzadko więc przed Orlą stało nie najłatwiejsze zadanie. Od pierwszego gwizdka było dużo walki głównie w środkowej strefie boiska. Obie strony dochodziły do sytuacji strzeleckich, ale bramek w pierwszej części gry nie zobaczyliśmy. Mecz „rumieńców” nabrał po zmianie stron. W 70. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Do piłki podszedł kapitan Przemysław Kaczmarek i pewnym strzałem pokonał miejscowego bramkarza. Jutrosinianie długo nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem już kilka minut później Orkan zdołał doprowadzić do wyrównania. W samej końcówce „piłkę meczową” mieli gospodarze, ale świetną interwencją popisał się Bartłomiej Wosiek, który uratował dla swojej drużyny punkt. - Ten mecz mogliśmy wygrać, ale równie dobrze mogliśmy przegrać - mówił po ostatnim gwizdku kierownik Orli Dawid Skrzypczak. - Mieliśmy sporo sytuacji, ale gospodarze także kilka razy poważnie nam zagrozili, szczególnie w ostatniej minucie, gdzie piękną paradą popisał się Bartek Wosiek - dodał.

Orla następny mecz zagra na własnym stadionie. Będzie to bardzo ciekawe starcie, ponieważ do Jutrosina przyjedzie Krobianka, która w tabeli jest tuż za drużyną Zmudy ze stratą jednego punktu. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że drużyna z Krobi ostatni mecz przegrała, dlatego podrażniona tym faktem do starcia w Jutrosinie będzie podwójnie zmotywowana. Pierwszy gwizdek w sobotę o 16.00.

Orkan Chorzemin - Orla Jutrosin 1:1 (0:0)

0:1 - Przemysław Kaczmarek (70')

Orla: Bartłomiej Wosiek - Szymon Tyca, Bartosz Pawlak, Przemysław Kaczmarek, Piotr Wawrzyniak, Mariusz Niedbała, Artur Gil, Paweł Kowalski, Sebastian Jórdeczka (65'Kamil Kubiak), Łukasz Kaczmarek (80'Paweł Frąckowiak), Dorian Nawrot