Reklama

Pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rawiczu. Triumfowała Ostrovia Ostrów Wielkopolski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Czwartkowym popołudniem (25.05.2023) na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu miała miejsce pierwsza rudna Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Do rywalizacji na "Florku" przystąpiły drużyny z Rawicza, Ostrowa Wielkopolskiego, Leszna i Gniezna.

Reklama

Trudno w zawodach juniorów szukać fenomenalnej jazdy i emocji rodem z normalnych ligowych rozgrywek. W trakcie imprezy nie zabrakło także kilku rzadko spotykanych sytuacji.

Już w pierwszym biegu na starcie nie pojawił się zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz - Kacper Klimek. Spiker zawodów przekazał, że z powodu złego samopoczucia zawodnik wycofał się z imprezy tuż przed jej startem. Niedźwiadki reprezentowali tylko trzej zawodnicy. Byli to Błażej Wypior, Patryk Nater i Franciszek Majewski. 

Następna ciekawa sytuacja miała miejsce w piątej gonitwie. Jakub Żurek - zawodnik Unii Leszno - został wykluczony z wyścigu za... brak numeru startowego na swoich plecach. 

W 11. wyścigu doszło do upadku na drugim łuku. Blisko siebie byli Jakub Poczta i Franciszek Majewski. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu zawodnika z Ostrowa Wielkopolskiego. Powtórka tego biegu miała odbyć się w trzyosobowej obsadzie, jednak ostatecznie wziął w nim udział tylko Marcel Juskowiak z leszczyńskiej Unii. Wszystko to z powodu przekroczenia czasu dwóch minut przez Franciszka Majewskiego, który za późno wyjechał z parku maszyn i wykluczenia Jędrzeja Chmury, który był pod taśmą, ale nie wykazał swojego przygotowania do rozpoczęcia wyścigu. 

W pierwszym biegu nominowanym nie wystąpił żaden zawodnik Kolejarza Rawicz, ponieważ takowego nie można było zgłosić, jeśli klub miał tylko trzech reprezentantów. Również w 20. wyścigu dnia zabrakło "Niedźwiadka" - Błażej Wypior, który miał już jedno ostrzeżenie ruszał się na starcie, za co został wykluczony z powtórki wyścigu. 

Na rawickim torze triumfowała Ostrovia Ostrów Wielkopolski z wynikiem 45 punktów. Druga była Unia Leszno. Zgromadziła 35 punktów. Trzecią lokatę zajęli gospodarze. Zakończyli zmagania z dorobkiem 25 punktów. Stawkę zamknął Start Gniezno. Zawodnicy tej ekipy wywalczyli 12 punktów.

Wyniki:

Kolejarz Rawicz 25:
1. Błażej Wypior - 9
2. Franciszek Majewski - 11
3. Patryk Nater - 5
4. Kacper Klimek - ns

Ostrovia Ostrów Wielkopolski 45:
9. Jakub Krawczyk - 9
10. Sebastian Szostak - 13
11. Jakub Poczta - 10
12. Gracjan Szostak - 11
19. Filip Seniuk - 2

Start Gniezno 12:
5. Jędrzej Chmura - 2
6. Adrian Saks - 3 
7. Patryk Budniak - 2
8. Mikołaj Czapla - 5

Unia Leszno 35:
13. Antoni Mencel - 8
14. Hubert Jabłoński - 11 
15. Tobiasz J. Musielak - 8
16. Marcel Juskowiak - 7
20. Jakub Żurek - 1 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE