Reklama

Pierwsze starty rawiczan na pływackich Mistrzostwach Polski

Opublikowano: 28 kwietnia 2021 17:14
Autor: Dawid Bela | Zdjęcie: D.Bela/archwium prywatne zawodników

Od lewej: Dominik Boryczka, Michał Chudy, Kacper Bidowaniec, Bruno Maruwko | foto D.Bela/archwium prywatne zawodników

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dominik Boryczka oraz Bruno Maruwka z Wodnika Rawicza, a także Kacper Bidowaniec z TP Zielona Góra i Michał Chudy z Warty Poznań mają za sobą pierwsze starty na Mistrzostwach Polski. Impreza odbywa się w Lublinie.

Reklama

Do finału "A" zakwalifikował się Michał Chudy. Startował na 100 metrów stylem motylkowym.

Wychowanek Wodnika Rawicz w eliminacjach popłynął w czasie 53.58. W finale o ułamki setnych poprawił rezultat. Uzyskał 53.53. Pozwoliło to na zajęcie 9. miejsca w finale "A". Uzyskany czas odbiega jednak od minimum olimpijskiego. Michał Chudy "biletu" do Tokio nie wywalczył.

Do zmagań przystąpił dziś także Kacper Bidowaniec. Zawodnik TP Zielona Góra popłynął na 50 metrów stylem dowolnym. Uzyskał 29. lokatę w kraju i czas 23.90.

Z pierwszego startu jestem bardzo zadowolony. Uwzględniając, że przez cały okres przygotowań skupiałem się na wytrzymałości w stylu zmiennym, to dynamika została na dobrym poziomie - przyznał Kacper Bidowaniec.

Dwa starty za zawodnikami Wodnika Rawicz. W Lublinie zaprezentowali się 18-letni Bruno Maruwka i 17-letni Dominik Boryczka. Na zawody udali sie z trenerem Tomaszem Maruwką. Najpierw, pływacy wystartowali na 50 metrów stylem dowolnym.

Bruno do tej pory legitymował się czasem 25.10. Na mistrzostwach uzyskał rezultat odrobinę słabszy - 25.31. Nie odbiegał ten czas od życiówki, więc był to wynik w normie - relacjonuje Tomasz Maruwka, trener pływaków. - Dominik poprawił się z czasu 25.36 na 25.23. Zaliczył dynamiczny start i poprawił rekord życiowy - dodaje.

Obaj zawodnicy Wodnika przystąpili także do rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym. 

Bruno uzyskał "życiówkę. Z czasu 58.11 "wskoczył" na 57.59. Z kolei Dominik wcześniej nie płynął tego dystansu. Dla niego czas 1.03.99 to rekord życiowy - podkreśla Tomasz Maruwka.

Jutro kolejne starty zawodników. Kacper Bidowaniec popłynie na 50 m stylem grzbietowym, Bruno Maruwka - na 200 m stylem dowolnym, a Dominik Boryczka - na 100 m stylem klasycznym. 
Początek o godz. 9.00. Transmisja z imprezy będzie dostępna w internecie - TUTAJ.

Czytaj także: Publiczność będzie mogła wejść na stadiony od 15 maja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE