Reklama

Reklama

Publiczność wraca na stadiony od 15 maja. Prezes rawickiego klubu: "Piłkarze grają dla kibiców"

Opublikowano: śr, 28 kwi 2021 12:00
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela (archiwum)

Publiczność wraca na stadiony od 15 maja. Prezes rawickiego klubu: "Piłkarze grają dla kibiców" - Zdjęcie główne

Publiczność ponownie będzie mogła obserwować rozgrywki sportowe. Na zdj. kibice na meczu Rawii Walbet Rawicz z Wiarą Lecha Poznań w 2020 roku | foto Dawid Bela (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Luzowanie obostrzeń w sporcie. Od 15 maja publiczność będzie mogła wchodzić na obiekty sportowe na świeżym powietrzu.

Reklama

Pozytywne wiadomości napłynęły dla wszystkich sympatyków sportu.

Od 15 maja ponownie będzie można wchodzić na obiekty na świeżym powietrzu w roli kibica.

Na początek zostanie udostępnione do 25% stadionu dla publiczności. Taką zapowiedź złożył dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Rawicz. Luzowanie obostrzeń. Publiczność wraca na stadiony

Oznacza to, że zarówno kluby piłkarskie, jak i żużlowe np. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz ponownie będą mogły wpuszczać chętnych na stadiony od połowy maja. Poprosiliśmy o komentarz prezesa Rawii Rawicz, Michała Rejka, co sądzi o tej decyzji. 

Piłkarze grają dla kibiców, a bardzo ich brakuje, więc ja się cieszę. Już dziś zapraszamy kibiców na stadion - podkreślił w rozmowie z portalem rawicz24.pl Michał Rejek. 

Tak jak w rundzie jesiennej, wstęp na obiekt przy ul. Spokojnej pozostanie bezpłatny. Chętni będą mogli wspomóc klub wrzucając pieniądze do wyłożonej puszki. Kibice będą mogli obejrzeć zatem spotkanie Rawii u siebie z Płomieniem Przyprostynia. Zaplanowano je na 15 maja, o godz. 15.00.

Dodatkowo, jak poinformował miniser zdrowia, limit osób uprawiających sport na świeżym powietrzu od 1 maja zostanie podniesiony do 50 osób. Kryte obiekty sportowe mają zostać otwarte z obłożeniem 50% od 29 maja. Powróci też wtedy możliwość uprawiania sportu w siłowniach czy klubach fitness. Będzie tam obowiązywał limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Czytaj także: Karatecy Suremu w Legnicy

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE