Piłkarskie podsumowanie weekendu. Orla przegrała w Gostyniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

SportKolejne spotkania rozegrały drużyny z piątej ligi, klasy okręgowej i klasy A. Poza Spartą Miejska Górka, żadna inna ekipa z powiatu rawickiego nie wygrała swojego ligowego spotkania.

Red Box V liga, gr. 3

Rawia Walbet Rawicz grała na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Spotkanie odbyło się na stadionie w Krotoszynie. Gospodarze prowadzili już dwoma bramkami po pierwszej połowie. W drugiej części spotkania do pracy wzięli się goście. Dublet zanotował Jakub Czternastek. Wynik 2:2 utrzymał się do 90. minuty. W ostatniej akcji meczu, już w doliczonym czasie gry ekipa z powiatu krotoszyńskiego zanotowała trzecie trafienie. Zespół z Koźmina Wielkopolskiego wywalczył komplet punktów.

Red Box klasa okręgowa, gr. 5

Zabiegi pielęgnacyjne przechodzi murawa w Jutrosinie. Miejscowa Orla zagrała zatem swój domowy mecz w Gostyniu. Ekipa nie będzie z niego jednak miała najlepszych wspomnień. Jutrosinianie przegrali 3:5 z MTS-em Pawłowice. Dwie bramki dla Orli strzelił Łukasz Kaczmarek, a jedno trafienie dołożył Mateusz Świątek. Jutrosinianie zajmują dwunastą pozycję.

Piąta Brenewia Wijewo zmierzyła się z szóstym Awdańcem Pakosław. Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania przyjezdni nie wykorzystali rzutu karnego. To jednak nie podłamało gości. Trafienie w 85. minucie zanotował Karol Deka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W trudnym położeniu nadal znajduje się Pelikan Dębno Polskie. Zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli rozgrywek. W sobotę zespół grał w Wilkowicach z miejscową Koroną. Przyjezdni nie zanotowali żadnego trafienia. Gospodarze wygrali 2:0.

Proton klasa A, gr. 7

Dotychczasowy wicelider - Ruch Bojanowo grał na wyjeździe z LUKS-em Stare Bojanowo. Lepsze wspomnienia z tego meczu ma zespół z powiatu kościańskiego. LUKS wygrał 3:1. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zanotował Marek Lutowicz.

Ruch spadł na czwartą pozycję w rozgrywkach. Ma jednak tyle samo punktów co Obra II Kościan na trzeciej pozycji, a jeden straty do wicelidera z Manieczek.