Piłkarskie podsumowanie weekendu. Sarnowianka przegrała z Brenewią [ZDJĘCIA]

Sport Jednego gola zobaczyli kibice, którzy w sobotnie popołudnie (8.04.2023) stawili się na Stadionie Leśnym w Sarnowie. Miejscowa Sarnowianka gościła Brenewię Wijewo.

Spotkanie odbyło się w ramach 19. kolejki Red Box klasy okręgowej, gr. 5. Po pierwszej połowie utrzymał się wynik bezbramkowy. Jedyne trafienie zanotowali goście. Autorem gola był Mikołaj Ulanicki.

Sarnowianka zajmuje ex aequo szóstą lokatę. Zgromadziła 31 punktów.

Sarnowianka - Brenewia 0:1
Skład Sarnowianki: P. Wojtyczka - M. Gąsiorowski, W. Klima (46' T. Wawrzyniak), P. Skrzypczak, J. Siecla, D. Kramarczyk, M. Niedźwiedź, K. Stachowiak (46' Ł. Szczepański), G. Berger (46' S. Sęk), A. Nowicki (66' M. Górniak), P. Biegała (65' D. Nawrot)

Lepiej w klasie okręgowej poradziła sobie Sparta Miejska Górka. Zespół odniósł czwarte zwycięstwo, tym razem na wyjeździe. Rywalem był Dąb Kębłowo. Sparta przegrywała od 53. minuty. Przyjezdni odpowiedzieli kwadrans później. Gola strzelil Nikodem Skrzypczak. Zwycięstwo zapewnił Kacper Andrzejak po asyście Kacpra Subery. Decydujące trafienie padło w 89. minucie meczu.

Sparta zgromadziła 37 punktów, w tym dwanaście na wiosnę. Zajmuje trzecią lokatę. Do wicelidera z Krzywinia traci 4 punkty.

Orla Jutrosin grała na wyjeździe z Pogonią Śmigiel. Zwycięstwo 4:1 zanotowali gospodarze. W meczu padł rezultat 4:1. Bramkę dla gości strzelił Mateusz Świątek. Orla - z 23 punktami - zajmuje dwunastą lokatę w klasie okręgowej.

Piątoligowa Rawia grała na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra. Gospodarze musieli sobie radzić od 30. minuty w osłabieniu. Jeden z ich zawodników ujrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i opuścił plac gry. Miejscowa ekipa wygrała 1:0 po trafieniu Macieja Stawińskiego w 70. minucie meczu.

Rawia Walbet Rawicz ma na swoim koncie 20 punktów. Zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli Red Box V ligi, gr. 3.