Wyrównane starcie bez happy endu dla Pelikana [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Zespół Pelikana Dębno Polskie walczy o utrzymanie w Red Box klasie okręgowej, gr. 5.

Pierwsza połowa sobotniego starcia (8.04.2023) z Rydzyniakiem Rydzyna była wyrównana. Dla gospodarzy strzelali, m.in. Piotr Wawrzyniak, Damian Gmerek czy Krzysztof Kendzia. Goli po ich uderzeniach jednak nie było. Na dodatek, już w 24. minucie miejscowi musieli przeprowadzić zmianę. Ze względu na możliwy uraz, z murawy zszedł Paweł Kowalski. Zastąpił go Norbert Hodura. Wynik 0:0 utrzymał się do końca pierwszej części meczu.

W drugiej części meczu obraz gry diametralnie się nie zmienił. Obie ekipy nadal meldowały się w polu karnym rywali. Padły też jednak dwa gole. Ich autorami - w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu gry - byle goście. Miejscowi starali się odrobić straty, jednak nie zanotowali trafienia. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0:2. Z kompletu punktów cieszyli się przyjezdni.

Po zakończeniu sezonu 2022/2023, zespoły z miejsc 14.-16. opuszczą klasę okręgową. Obecnie, Pelikan zajmuje 15. lokatę. Zgromadził dziewięć punktów. Przed zespołem jeszcze jedenaście kolejek. Nadal jest szansa na to, by drużyna awansowała na wyższe miejsce w tabeli i uniknęła spadku do klasy A.

Pelikan - Rydzyniak 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Jakub Giera (75'), 0:2 Mikołaj Kaźmierczak (82')
Skład Pelikana: P. Niedbała - B. Frąszczak, P. Juskowiak, K. Kendzia, J. Ryznar (67' B. Chociaj), V. Shchyryi, P. Kowalski (24' N. Hodura), P. Wawrzyniak, M. Bagiński, D Gmerek, P. Staniszewski (60' W. Niedźwiecki)