PŁYWANIE. Rawiczanin najlepszy podczas Grand Prix

PŁYWANIE.  Rawiczanin najlepszy podczas Grand Prix - Zdjęcie główne

Michał Chudy wywalczył brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym podczas Grand Prix Polski.  Zawodnik Wodnika Rawicz, przegrywając jedynie ze starszymi i bardziej doświadczonymi pływakami, Pawłem Korzeniowskim i Kacprem Majchrzakiem, ustanowił kolejny rekord życiowy na tym dystansie (56,30 s). Rawiczanin z dobrej strony zaprezentował się również na pozostałych dystansach. Dwa piąte miejsca wywalczył na 50 i 100 metrów, a szóste na 200 metrów stylem motylkowym. Łącznie wziął udział w 7 konkurencjach, poprawiając aż 4 rekordy życiowe. Chudy został również wybrany najlepszym zawodnikiem krakowskiego Grand Prix w kategorii wiekowej 16-17 lat. W klasyfikacji OPEN znalazł się na 14. lokacie.

Więcej na ten temat w bieżącym numerze „Życia Rawicza”