Autor: | Zdjęcie: fb Orla Jutrosin

Podsumowanie piłkarskiego weekendu. Jak na boiskach radziły sobie drużyny z powiatu rawickiego?  - Zdjęcie główne

foto fb Orla Jutrosin

Sport Za nami kolejny weekend piłkarskich zmagań. Drużyny z powiatu rawickiego o punkty walczyły w czterech ligach. Każda z drużyn ten weekend zaliczy do udanych, bowiem każda z nich wygrała swoje mecze.

Klasa Okręgowa "REDBOX" gr. 5

W zmaganiach klasy okręgowej brały udział dwie drużyny - Sparta Miejska Górka i Pelikan Dębno Polskie. Spartanie mecz rozegrali nerwowo, ostatecznie jednak udało im się wygrać wynikiem 3:2. W Dębnie Polskim doszło do istnego pogromu, bowiem Pelikan wygrał wynikiem 7:2 z drużyną Juna-Trans Stare Oborzyska. Bramki dla gospodarzy strzelali: 2x Patryk Biegała, Nikodem Kendzia, Damian Gmerek, Filip Bojdo, Bartosz Chociaj i Paweł Niedbała.

Klasa A "PROTON" gr. 7

W grupie 7 wielkopolskiej A Klasy grają drużyny z Bojanowa i Sarnowy. Sarnowianka jest obecnie wiceliderem tabeli z dorobkiem 58 punktów, natomiast Ruch zajmuje 7. lokatę z 30 puntkami.

Bojanowski Ruch na mecz udał się do Święciechowy, by zmierzyć się z tamtejszym Kormoranem. Wynik spotkania otworzyli podopieczni Andrzeja Lokś. W 17 minucie do bramki po raz pierwszy trafił Damian Grzybowski. Dalej to gospodarze przejęli inicjatywę i dzięki trafieniom w 36 i 50 minucie objęli prowadzenie wynikiem 2:1. Damian Grzybowski wyrównał wynik w 61 minucie, a Szymon Juszczak w 78 minucie strzelił gola dającego Ruchowi zwycięstwo. Od 84 minuty gospodarze grali w osłabieniu, bowiem jeden z zawodników otrzymał czerwoną kartkę. Mecz skończył się wynikiem 2:3.

Sarnowianka swój mecz rozegrała na własnym boisku, gdzie zmierzyła się z drużną Dąb Boguszyn. Już w 10 minucie padła pierwsza bramka na rzecz gospodarzy, którą strzelił Paweł Bednarek, a 4 minuty później Paweł Domagała doprowadził do wyniku 2:0. Drugie trafienie Paweł Domagała zanotował 3 minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania. W 51 minucie goście trafili pierwszą i ostatnią bramkę w meczu, choć 3 minuty później Michał Gąsiorowski trafił na 4:1. Paweł Domagała po raz 3 trafił w 64 minucie, a 10 minut później kolejne trafienie odnotował Michał Gąsiorowski. Ostateczny wynik to 6:1 dla gospodarzy, co ciekawe w tym meczu sędzia ani razu nie pokazał żółtej kartki.

Klasa A "PROTON" gr. 8

W grupie 8 A Klasy grają Awdaniec Pakosław i Orla Jutrosin. Orla jest liderem tabeli, Awdaniec wiceliderem.

Orla w tym sezonie wygrała 18 razy. Tak samo było też na wyjazdowym spotkaniu w Nowych Skalmierzycach. Orla pokonała Sokoły Droszew wynikiem 1:7. Dla gości bramki zdobyli Mateusz Świątek, Miłosz Tyca, Hubert Grzywaczewski, Łukasz Kaczmarek, Jan Krzyżosiak, Sebastian Kapała i ponownie, tym razem z rzutu karnego Łukasz Kaczmarek. Orla jest już pewna mistrzostwa i awansu do "Okręgówki", tym samym 18 czerwca po ostatnim domowym spotkaniu Orli odbędzie się wspólne świętowanie.

Awdaniec wygrał u siebie 6:0. Dzięki zwycięstwu z drużyną Zębców Ostrów Wielkopolski, ekipa z Pakosławia utrzymała pozycję wicelidera. W 12. minucie wynik otworzył Marceli Samol. Lekko ponad 10 minut później na 2:0 trafił Ihor Dmytruk. Na 3:0 w 31 minucie trafił Wojciech Cieplik, a 10 minut później ponownie trafił Ihor Dmytruk. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 4:0. W ostatnich minutach meczu padły jeszcze 2 bramki, dla Awdańca trafiali Kamil Maćkowiak i Łukasz Krzyżosiak.

Piąta Liga "REDBOX" gr. 3

O utrzymanie w piątej lidze cały czas walczyła Rawia Rawicz. Po kolejnym zwycięstwie - tym razem z drużyną Piast Czekanów, Rawia zajmuje 11. - bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. W pierwszej połowie dwukrotnie bramkarza gości pokonał Jakub Czternastek, który po bramkach w 22 i 36 minucie wyprowadził Rawię na dwubramkowe prowadzenie. W 67. minucie na 3:0 trafił Sebastian Zagórski. Gościom udało się trafić tylko raz - w 79. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Fox Travel Trzecia Liga Kobiet

Piłkarki z KA 4 Respect udały się na wyjazdowe spotkanie do Poznania. Przy Bułgarskiej zmierzyły się z drużyną KKS Lech Poznań/UAM. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi, choć nie ma co się dziwić, bowiem drużyna z Poznania jest liderem tabeli ligowej z 47 puntkami. Dziewczynom z KA 4 Respect udało się zdobyć jedną bramkę, a jej strzelczynią była Natalia Andrzejczak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1