Posypały się medale na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski

Autor: | Zdjęcie: MUKS Szok Bojanowo/Kadet Rawicz

Posypały się medale na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski - Zdjęcie główne

Lekkoatletyka | foto MUKS Szok Bojanowo/Kadet Rawicz

Sport Najlepsi lekkoatleci z Wielkopolski udali się w sobotę do Kalisza. Odbyły się tam halowe mistrzostwa województwa do lat 16. Wśród uczestników byli zawodnicy klubów z Rawicza i Bojanowa.

Do zmagań przystąpiło 239 lekkoatletów. W kategorii młodzik czworo reprezentantów wystawił rawicki Kadet. Regulamin dopuszczał w tych mistrzostwach również udział młodszych lekkoatletów. Dzięki temu wystartowało sześcioro rawickich zawodników U14.

Najlepiej z Kadetów zaprezentował się Oliwier Frąckowiak, który wywalczył srebrny medal w wieloskoku. Poprawił on swój rekord życiowy w tej konkurencji, który teraz wynosi 11,55m.  Dobrze poszło mu również w skoku w dal, gdzie uzyskał wynik 5,36m i zajął 4. miejsce. Brązowy krążek przegrał o 3cm.

Miłą niespodziankę sprawiła Zofia Jasion, która awansowała do finału w biegu na 60m w kategorii U16, choć jest zawodniczką z kategorii U14. Lekkoatletka uzyskała rekord życiowy 8'56". Do wąskich finałów awansowali także: Julia Ignasiak w wieloskoku i Jakub Sobczak w skoku w dal. Oboje uzyskali rekordy życiowe, kolejno 9,15m i 5,09m. Z kolei, Mateusz Gbiorczyk (U16) w biegu na dystansie 60m zajął 8 miejsce z wynikiem 8'06.

Pozostałe wyniki lekkoatletów Kadeta:
Zofia Jasion U14 - skok w dal 4,07m
Daria Danek U14 - skok w dal 3,55m PB* i 60m 9'80" PB
Hanna Bernad U14 - skok w dal 3,40m PB i 60m 9'90" PB
Lena Olejnik U14 - skok w dal 3,40m PB i 60m 9'89" PB
Julia Ignasiak U16 - 60m 9'20"
Oliwier Aleksandrowicz U14 - skok w dal 4,04m PB i 60m 9'54"
Tymoteusz Lalik U14 - skok w dal 3,68 m PB i 60m 10'44".
Mateusz Gbiorczyk U16 skok w dal 4,60m PB

Z medalami z imprezy wracały także lekkoatletki MUKS Szok Bojanowo. I, jak podkreśla trener Maciej Ratajczak, była to piękna sobota dla jego podopiecznych. Zofia Ratajczak wywalczyła złoty medal w skoku w dal z wynikiem 5.56 m (PB). O triumf walczyła do ostatniej próby. Rezultat zawodniczki jest pierwszym wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej. W biegu przez płotki na 60m - po bardzo wyrównanej walce rzutem na taśmę - uzyskała najlepszy czas ex aequo z zawodniczką z Żerkowa (9.49 s PB).

Klaudia Piotrowska - startująca pierwszy rok w kategorii U16 - wywalczyła drugie miejsce na 60m z czasem 8.29 s PB. W swojej koronnej kategorii - 600m - zajęła również drugą lokatę, przegrywając z zawodniczką z Ostrowa Wielkopolskiego. Klaudia Piotrowska uzyskała czas 1.47.56, lepszy niż w poprzednich zawodach tydzień temu o sekundę.

Po chorobie do zmagań wróciła Zuzanna Gawlicka. Ustanowiła rekord życiowy i zajęła IV miejsce na 60 ppł z czasem 10.39 s. Była także dwunasta na 60m z czasem 8.79 s.