Pożyteczny sparing Awdańca

Pożyteczny sparing Awdańca - Zdjęcie główne

Kolejnym sparingpartnerem pakosławskiego Awdańca była ponownie drużyna z Dolnego Śląska. Ekipa Nowickiego tym razem udała się do Korzeńska na mecz z miejscową Orlą. Orla na co dzień występuje we wrocławskiej A klasie i po rundzie jesiennej z dorobkiem 23 punktów zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Mecz zapowiadał się więc na zacięte i ciekawe widowisko.

Od początku z animuszem ruszyli przyjezdni. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Karol Deka. Po kwadransie gry Deka po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a Awdaniec prowadził już 0:2. - Graliśmy dobrze i wykorzystaliśmy dwie z sytuacji, które mieliśmy - mówił trener Awdańca Krzysztof Nowicki. Wraz z upływem czasu częściej do głosu dochodzić zaczęli miejscowi i w 30. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Jeszcze w pierwszej części gry Awdaniec zadał trzeci cios. W 38. minucie bramkę na 1:3 strzelił Wojciech Cieplik. Po zmianie stron gra się mocno wyrównała. Trener Nowicki dokonał kilku zmian w składzie. Dał pograć młodszym zawodnikom, co nieco wpłynęło na jakość gry pakosławian. W 60. minucie Orla wywalczyła rzut karny, który zamieniła na gola. Mimo naporów, gospodarze Szymona Krawczyka więcej razy nie pokonali i to Awdaniec mógł się cieszyć z wygranej. Był to ostatni sprawdzian drużyny Nowickiego przed drugą rundą. Wiosnę Awdaniec rozpocznie u siebie. W sobotę od 15.00 podejmować będzie Wielkopolankę Szelejewo.

Krzysztof Nowicki

trener Awdańca Pakosław

Okres przygotowawczy w dużej mierze uzależniony był od pogody. Podsumowując to jestem zadowolony, bo wszystkie gry, oprócz spotkania z Sarnowianką, udało się rozegrać. Wyniki były dobre, chociaż wiadomo, że nie one były najważniejsze. Cieszy fakt, że nasza gra coraz bardziej się zazębia. W meczu z Orlą Korzeńsko przez pierwszą godzinę to wyglądało naprawdę fajnie. Później dokonaliśmy kilku zmian i na jakości trochę straciliśmy. Pojawiają się młodzi zawodnicy, ale w ligowych meczach raczej ich nie zobaczymy, bo są to dopiero juniorzy młodsi i oni mają jeszcze czas na występy w seniorskiej piłce. Cieszę się, że okres przygotowawczy udało się zamknąć dobrym meczem i zwycięstwem. Teraz już czekamy na pierwszą wiosenną kolejkę, którą zainaugurujemy przed własną publicznością.

Orla Korzeńsko - Awdaniec Pakosław 2:3 (1:3)

0:1 - Karol Deka (6'), 0:2 - Karol Deka (15'), 1:3 - Wojciech Cieplik (38')

Awdaniec: Szymon Krawczyk - Szymon Dolata, Bartosz Kaczmarek, Hubert Panek, Szymon Szwarc, Dawid Durczewski, Wojciech Zimny, Karol Deka, Bartosz Krenc, Wojciech Skrzypek, Wojciech Cieplik, Robert Szkudlarek, Łukasz Krzyżosiak, Kamil Stróżyński, Paweł Zimny, Miłosz Kaczmarek, Patryk Antkowiak, Wojciech Tyczyński