Pucharowa przygoda dwóch zespołów z powiatu rawickiego [ZDJĘCIA]

Pucharowa przygoda dwóch zespołów z powiatu rawickiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
83

SportKanonada w Pakosławiu. To w tej miejscowości LZS Chojno-Sarnowa podejmował drużynę Juna-Trans Stare Oborzyska. Zespoły zmierzyły się w pierwszej rundzie Pucharu Polski strefy leszczyńskiej.

Na papierze faworytami była ekipa z powiatu kościańskiego. W sezonie 2024/2025 wystąpi w rozgrywkach klasy A. LZS Chojno-Sarnowa to drużyna grająca na co dzień w rawickiej, powiatowej lidze Ludowych Zespołów Sportowych. W bieżącym roku ekipa świętuje 10-lecie istnienia.

W niedzielne popołudnie (4.8.2024 r.) goście dłużej utrzymywali się przy piłce. Składniej rozgrywali też akcje. Na prowadzenie wyszli już w 11. minucie. Gospodarze starali się szukać swoich szans w kontratakach i stałych fragmentach gry. Doprowadzili do remisu w 33. minucie. Po uderzeniu z dystansu Tomasza Adamczaka, bramkarz Starych Oborzysk musiał skapitulować.

Utrata gola podziałała na gości mobilizująco. Jeszcze przed przerwą strzelili dwie bramki. Do szatni zespoły schodziły przy stanie 1:3. Po zmianie stron przyjezdni nie zwolnili tempa. Zanotowali trzy trafienia. Miejscowi odpowiedzieli za sprawą Szymona Chróścińskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:6.

- Podchodziliśmy do tego meczu spokojnie - mówi Szymon Juskowski, kierownik LZS-u Chojno-Sarnowa. - Wiadomo, chcieliśmy się zapisać na kartach historii i zdobyć nowe doświadczenie na boisku. Miała być dobra atmosfera na meczu i była. Kartek sędzia nie pokazywał. Dzisiejszy mecz w pucharze to jeden z elementów świętowania 10-lecia. Chcieliśmy, żeby chłopacy pograli w Pucharze Polski i zagraliśmy. Dwie bramki strzeliliśmy, ale i zdecydowanie więcej mogliśmy stracić. Teraz czekamy już na ligę LZS-ów - dodał.

LZS Chojno-Sarnowa - Juna-Trans Stare Oborzyska 2:6 (1:3)
2:6 Jacek Żak (87')

Skład LZS-u Chojno-Sarnowa: D. Nowak - R. Plewa (22' P. Stachowski), O. Siecla, F. Matuszewski, K. Kukla (34' J. Lisiecki), J. Szczepaniak, M. Łakomy (46' Ł. Maćkowiak), A. Roszak, Sz. Chróściński, T. Adamczak, B. Michalczak (64' K. Andrzejewski)
Skład Juny-Trans: A. Dudziak - G. Dominiczak, K. Lewandowski, A. Kasprzak, J. Żak, Ł. Kamiński, M. Szklarski, B. Wojciechowski (46' N. Łupicki), W. Goździk (65' H. Jankowski), P. Bielawski, Sz. Włodarczak  (60 J. Kuka)

Do zmagań przystąpił także zespół Pos-Met LUKS Szkaradowo. Ekipa, również na co dzień występująca w powiatowej rawickiej lidze Ludowych Zespołów Sportowych zmierzyła się na wyjeździe z juniorami Gromu Wolsztyn. Lepsi okazali się gospodarze. Wygrali 3:1. Gola dla przyjezdnych strzelił Adrian Misiek.