Autor: | Zdjęcie: B. Kowalski (archiwum)

RAF Futsal Rawicz ponownie przegrał w meczu wyjazdowym. Istna kanonada w Skokach - Zdjęcie główne

foto B. Kowalski (archiwum)

Sport Pierwszy futsalowy weekend 2023 roku za nami. RAF Futsal Team Rawicz w niedzielę (8.01.2023) udał się do miejscowości Skoki, gdzie domowe mecze rozgrywa drużyna Calcio Wągrowiec.

Futsalowcy z Rawicza 2022 rok zamknęli w dobrych humorach. W trzecim meczu w historii istnienia klubu rawicka drużyna zdobyła pierwsze zwycięstwo. Wówczas RAF pokonał Futsal Poznań wynikiem 2:1.

Zdecydownie odmienne humory w drużynie panować będą po pierwszym weekendzie rozgrywek w 2023 roku. W niedzielę (08.01) rawiczanie udali się do miejscowości Skoki. Tam o godzinie 15:00 wystartował mecz z lokalną drużyną - Calcio Wągrowiec.

Już w pierwszej połowie dominować zaczęli gospodarze. Drużyna z Wągrowca o wiele częściej tworzyła skuteczne akcje, a formacja obronna rawiczan była bezskuteczna. Ekipa z Rawicza do bramki rywala trafiła tylko raz. Już po pierwszej połowie ekipa gospodarzy prowadziła wynikiem 7:1. W drugiej połowie nie było lepiej.

Druga część spotkania także należała do gospodarzy. Ponownie to ekipa z Wągrowca kreowała więcej skutecznych ataków na bramkę gości. Łącznie w drugiej połowie kibice ujrzeli 7 bramek - 5 w wykonaniu gospodarzy i dwie w wykonaniu ekipy rawiczan. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:3.

Bramki dla RAF Team zdobyli Łukasz Janowicz i dwukrotnie Patryk Moryson.

W 5. kolejce ekipa z Rawicza będzie pauzować. Następny swój mecz rawiczanie rozegrają 4 lutego. Wówczas w ramach 6. kolejki III Ligi Futsalu, RAF zmierzy się z liderem rozgrywek - Piastem Poniec Futsal Leszno w meczu wyjazdowym.

Calcio Wągrowiec Futsal - RAF Futsal Team Rawicz 12:3 (7:1)
Bramki dla RAF: Łukasz Janowicz, 2x Patryk Moryson