Rawia "z tarczą". Wysokie wyjazdowe zwycięstwo

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Rawia "z tarczą". Wysokie wyjazdowe zwycięstwo - Zdjęcie główne

Rawia - Tarnowia, mecz z października 2022 roku | foto D. Bela (archiwum)

Sport Siedmiu koszykarzy liczyła kadra Rawii Rawag Rawicz na mecz w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnowią. Choć w okrojonym składzie, goście wywalczyli zwycięstwo.

Za Rawią Rawag Rawicz dwunaste spotkanie w III lidze koszykówki. Jej ostatnim rywalem była Tarnowia Tarnowo Podgórne. Mecz odbył się w sobotę (07.01.2023). W ich wcześniejszym, ligowym starciu - w październiku 2022 roku - wygrali rawiczanie. Po ostatniej syrenie, na tablicy wyświetlił się rezultat 74:64.

Lepsze wspomnienia ze styczniowego meczu będą mieli rawiczanie. Pierwsza kwarta była wyrównana. Dopiero w jej ostatniej minucie goście odskoczyli na sześć punktów. Jeszcze lepiej było po kolejnej odsłonie. Obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 31:43.

Podopieczni Adama Staśkowiaka nie zamierzali na tym poprzestać. Byli też lepsi w trzeciej i czwartej kwarcie. Choć goście stawili się jedynie w siedmiu, sił im wystarczyło. Ostatecznie, rawiczanie wygrali różnicą 35 punktów. Najskuteczniejszym w szeregach przyjezdnych był Gerard Świerczyk (na zdjęciu - z piłką). Rzucił 36 punktów.

Przed rawiczanami pozostają dwa spotkania, u siebie z AZS Politechniką Poznańską oraz na wyjeździe - z Eneą Basket Junior Poznań. Po starciu z ekipą z Tarnowa Podgórnego, Rawia legitymuje się bilansem 8:4. Na ten moment, zajmuje drugą lokatę.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Rawia Rawag Rawicz 60:95
Kwarty: 20:26, 11:17, 13:28, 16:24
Punkty dla Rawii: J. Nawrocki - 0, J. Pietraszek - 3, D. Jastrzębski - 10, K. Samuła - 25, F. Zacharski - 11, M. Matuszewski - 10, G. Świerczyk - 36