Rawia prowadziła z LZS-em Cielcza. Gola straciła w końcówce [ZDJĘCIA]

Rawia prowadziła z LZS-em Cielcza. Gola straciła w końcówce [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
118

SportBolesna okazała się dla gospodarzy końcówka spotkania. Rawia prowadziła w starciu z LZS-em Cielcza od 56. minuty, ale kompletu punktów nie wywalczyła.

LZS Cielcza był ostatnim rywalem Rawii Rawicz. Na papierze faworytami byli gospodarze sobotniego (12.10.2024 r.) starcia w Red Box V lidze, gr. 3. Na stadionie OSiR-u w Rawiczu zameldowała się przedostatnia, piętnasta ekipa rozgrywek. Drużyna z Cielczy po ośmiu spotkaniach nie miała na swoim koncie punktu. Trzy wywalczyła dopiero w ostatnim starciu - z Victorią Ostrzeszów. Ekipa z powiatu jarocińskiego wygrała tydzień temu 4:1. Z kolei, po dziewięciu spotkaniach Rawia zgromadziła 10 punktów i zajmowała dwunastą lokatę.

Pierwsza połowa była bezbarwna. Rawia utrzymywała się przy piłce, ale ze skutecznością jej zawodnicy byli na bakier. Piłka po uderzeniach gospodarzy często lądowała poza polem gry. Przyjezdni starali się kontrować, ale na posterunku był Dominik Sadowski.

Śmielej zaczęli grać rawiczanie w drugiej części spotkania. Tomasz Wawrzyniak był wykonawcą rzutów rożnych. Starał się bezpośrednim uderzeniem pokonać bramkarza gości. Raz po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę, a w innym przypadku - wybił ją golkiper z Cielczy.

Pomocnik Rawii wpisał się jednak na listę strzelców. Michał Łysiak posłał dobrą piłkę w pole karne. Po rykoszecie zawodnika z Cielczy, piłkę głową do siatki skierował Tomasz Wawrzyniak. Po chwili wpadł w objęcia kolegów.

Miejscowi starali się podwyższyć, ale w dalszej fazie spotkania ich skuteczność szwankowała. Wykorzystali to goście. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Krzysztof Giertych. Zawodnik wszedł w drugiej połowie na murawę. Gol padł w 89. minucie. Było to ostatnie trafienie w spotkaniu. Mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Przed Rawią półfinał Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. W środę zagra w Gostyniu z Kanią. Początek meczu o godz. 15.45.

Rawia - LZS Cielcza 1:1 (0:0)