Rawia w półfinale

Rawia w półfinale - Zdjęcie główne

Rawicka Rawia w minioną niedzielę rozpoczęła mecze o stawkę w rundzie wiosennej. Jako pierwsze „przetarcie” zawodnicy Radojewskiego mieli przed sobą cel w postaci awansu do półfinału Pucharu Polski. Najpierw trzeba było jednak wygrać ćwierćfinał czyli pokonać ekipę Orkana na jej terenie.

Drużyna ta występuje w leszczyńskiej klasie okręgowej i po rundzie jesiennej z dorobkiem 27 punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli. Orkan w drodze do ćwierćfinału pokonał na wyjeździe 2:4 Pogoń Śmigiel. - Na pewno z naszej strony odpuszczania nie będzie. Chcemy awansować do półfinału - zapowiadał przed meczem trener Rawii Rawag Rawicz Jerzy Radojewski. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Rawia starała się narzucić swój styl gry. Pierwszą skuteczną akcję rawiczanie przeprowadzili jednak dopiero po niespełna pół godzinie gry. Marcin Masełkowski wpadł w pole karne gdzie został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy. Sędzia wskazał na „jedenastkę” i w 28. minucie wynik spotkania strzałem z rzutu karego otworzył Stanisław Kołeczko. Wydawało się, że Rawia ma wszystko pod kontrolą, ale kilka minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę obejrzał Patryk Skrzypczak. Rawia miała więc w perspektywie godzinną grę w osłabieniu. Mimo tego podopieczni Radojewskiego jeszcze w pierwszej odsłonie podnieśli na 0:2. Koronkową akcję całego zespołu wykończył Wojciech Bzdęga. Na przerwę rawiczanie schodzili więc z dwubramkową zaliczką. Kilka minut po wznowieniu gry nieporozumienie rawickiej defensywy wykorzystali miejscowi i strzelili gola kontaktowego. W 60. minucie sytuacja Rawii skomplikowała się jeszcze bardziej. Patryk Kowalski wślizgiem wyprostowaną nogą zaatakował zawodnika Orkana, za co został wyrzucony z boiska. Korzystnego rezultatu rawiczanie musieli bronić więc w „dziewiątkę”. Rawia grała mądrze i konsekwentnie. Orkan mimo przewagi dwóch zawodników, miał problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką Karola Danka. W 85. minucie indywidualną akcją popisał się Wojciech Bzdęga. Strzelił swoją drugą bramkę tego dnia i ustalił wynik spotkania na 1:3. Tym samym Rawia awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. W pozostałych meczach wygrywali: Korona Piaski, Obra Kościan i Krobianka Krobia.

Orkan Chorzemin - Rawia Rawag Rawicz 1:3 (0:2)

0:1 - Stanisław Kołeczko (28'), 0:2 - Wojciech Bzdęga (40'), 1:3 - Wojciech Bzdęga (85')

Rawia: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Patryk Skrzypczak, Tomasz Skrzypczak, Damian Walkowiak, Stanisław Kołeczko, Mariusz Molka (85'Hubert Gill), Tomasz Wawrzyniak (46'Tomasz Wiśniewski), Wojciech Bzdęga, Patryk Kowalski, Marcin Masełkowski (90'Szymon Świtała)

Co po meczu powiedział prezes Polowczyk, przeczytasz w aktualnym wydaniu "ŻR".