Rawickie sportsmenki nagrodzone przez władze powiatu

Autor: | Zdjęcie: Julia Mikołajczak

Rawickie sportsmenki nagrodzone przez władze powiatu - Zdjęcie główne

foto Julia Mikołajczak

Sport Na sesji rady powiatu starosta Adam Sperzyński oraz przewodniczący rady powiatu Roman Sidor wręczyli gratulacje oraz nagrody finansowe za osiągnięcia dwóm zawodniczkom lokalnych klubów sportowych.

Wśród wyróżnionych znalazła się Joanna Mosiek - zawodniczka MUKS "KADET" w Rawiczu. Lekkoatletka została doceniona za osiągnięcia sportowe, a w szczególności - za zdobycie srebrnego medalu w trójskoku na Mistrzostwach Polski U-20 w Radomiu.

Kolejną nagrodzoną zawodniczką jest Aleksandra Jankowiak - trenująca w miejscowym klubie "Sporty Walki Rawicz". Pięściarka w kategorii wagowej do 70 kg w 2021 roku zajęła 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadetek w Spale, a także wygrała Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Gliwicach.

Obie zawodniczki otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 1.000 zł.

- Dziękuję za tak dobre reprezentowanie powiatu na arenie krajowej – podkreślił starosta Adam Sperzyński.