Rawicz. Antoni Sołtys mistrzem Polski, Kacper Baksalary piąty na świecie

Autor: | Zdjęcie: Wielkopolskie strzelectwo

Rawicz. Antoni Sołtys mistrzem Polski, Kacper Baksalary piąty na świecie - Zdjęcie główne

foto Wielkopolskie strzelectwo

Sport Najlepsi krajowi młodzicy stawili się we Wrocławiu. Rywalizowali w mistrzostwach Polski w konkurencji TRAP 75. Wśród uczestników był zawodnik rawickiego klubu BOCK - Antoni Sołtys.

Impreza odbyła się na strzelnicy WKS Śląska Wrocław. Antoni Sołtys w bezpośredniej walce pokonał drugiego Macieja Głowinkowskiego z miejscowego klubu i trzeciego Macieja Włosińskiego ze Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy. Reprezentant rawickiego klubu BOCK zdobył tytuł, wyrównując Rekord Polski Młodzików - 63/75 rzutków.

We Wrocławiu odbył się także Finał Ligi Strzeleckiej PZSS. Rawiczanie zajęli drugą lokatę. W finale ulegli CWZS Zawiszy Bydgoszcz. Klub BOCK reprezentowali: Piotr Kowalczyk, Krzysztof Buniowski i Wojciech Lisiak.

Zawodnicy rawickiego klubu wygrali natomiast w Finale Pucharu Polski. Pokonali CWZS Zawiszę i WKS Śląska. Na triumf w imprezie złożyły się wyniki: Piotra Kowalczyka w finale SKEET 125 seniorów (pierwsze miejsce) oraz w finale TRAP 125 seniorów (drugie miejsce), Krzysztofa Buniowskiego w konkurencji SKEET 125 juniorów (pierwsze miejsce), Wojciecha Lisiaka w konkurencji TRAP 125 juniorów (pierwsze miejsce) oraz start Wiktorii Lokś, która była jedyną zawodniczką w konkurencji TRAP 125 juniorek. Impreza również odbyła się na strzelnicy Śląska.

W dniach 29-30 września w Peru rywalizował Kacper Baksalary. Pierwszy raz brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Limie. Reprezentant rawickiego klubu awansował z pierwszego miejsca do finału konkurencji Skeet 125, zdobywając 121 na 125 możliwych do uzyskania punktów. W finale startowało sześciu najlepszych zawodników. W nim Kacper Baksalary zajął piąte miejsce, zdobywając 23 pkt. Mistrzem Świata został Elijach Ellis ze Stanów Zjednoczonych (53 pkt.).