Rawicz. Brąz Emilii Jaróżek na ogólnopolskiej imprezie, medale na mistrzostwach województwa - Zdjęcie główne

SportŚwietny start na Ogólnopolskich Zawodach "Lekkoatletyka dla Każdego" w Sieradzu zaliczyła oszczepniczka - Emilia Jaróżek. Reprezentantka MUKS Kadet Rawicz wywalczyła brązowy medal.

Konkurs w Sieradzu Emilia Jaróżek rozpoczęła od rekordu życiowego - 33,19 m, w kolejnych próbach poprawiła ten rezultat. Ostatecznie, Emilia Jaróżek uzyskała wynik 34,54 m i na jej szyi zawisł brązowy medal.

Drugą zawodniczką rawickiego Kadeta była Zofia Jasion. Wystartowała w biegu na dystansie 100m. Uplasowała się na 10. miejscu. Uzyskany przez nią czas to 13'59".

Reprezentanci rawickiego klubu brali także udział w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików. Wywalczyli na tej imprezie cztery medale. Zawody w kategorii U16 odbyły się na stadionie na Golęcinie w Poznaniu.

Najlepiej wypadła Emilia Jaróżek, która wywalczyła dwa medale z najcenniejszego kruszcu. Najpierw wygrała konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 10,34m, a po trzech godzinach triumfowała w rzucie oszczepem z rezultatem 31,98m.

Na najniższym stopniu podium stanęli w swoich konkurencjach Zuzanna Szumna i Oliwier Frąckowiak. Zawodniczka posłała oszczep na odległość 23,74m, natomiast reprezentant Kadeta w biegu przez płotki na dystansie 300 metrów, zakończył zmagania z wynikiem 45,15". Zuzannie Szumnej niewiele zabrakło do brązowego medalu w konkursie pchnięcia kulą, w którym uzyskała wynik 9,14m. Blisko brązowego krążka w wieloskoku był także Oliwer Frąckowiak. Zajął czwartą lokatę, ale wywalczył rekord życiowy 11,64m. W wąskich finałach znaleźli się także: Zofia Jasion w biegu na 100m (13’40”) i w wieloskoku (9,85m - rekord życiowy) oraz Mateusz Gbiorczyk na 100m (12’43”) i w wieloskoku (10,65m - rekord życiowy).

Ostatni start w pierwszej części sezonu letniego zaliczyli także: Julia Ignasiak, Wiktoria Dudziak, Matylda Mądra, Daria Danek, Lena Olejnik, Hanna Bernad, Bartosz Przybył, Tymoteusz Lalik, Filip Nowak i Oliwier Aleksandrowicz. Drugi start w tym sezonie zaliczyła Joanna Mosiek, która w trójskoku "pofrunęła" na odległość 12,70m. Buduje ona formę przed mistrzostwami kraju w swojej kategorii, które odbędą się za niespełna miesiąc.