Reklama

Rawicz. Pływacy I LO w wielkopolskiej czołówce. Do szkoły wrócili z medalami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Na Termach Maltańskich w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpili uczniowie I LO w Rawiczu.

Imprezę zorganizowano 9 listopada 2022r.. Wystartowało 65 zespołów: 32 kobiece i 33 męskie reprezentacje.

- W pływaniu drużynowym zespoły I Liceum Ogólokształcącego z Rawicza od początku były w gronie kandydatów do medalu - podkreśla Tomasz Maruwka z I LO. - Finały wyścigów sztafetowych rozpoczęły dziewczyny. Nasz zespół po zaciętej walce zakończył wyścig na trzeciej pozycji z czasem 3:13,36 zdobywając brązowy medal w województwie. Była to wielka radość dla naszych zawodniczek, które w ubiegłym roku zakończyły rywalizację na 4. pozycji. Naszą drużynę wyprzedziły zespoły ZSzOS 1 Poznań na pierwszym miejscu  i II LO Leszno na drugim miejscu - dodaje.

Rawicką ekipę reprezentowały: Karolina Bartkowiak, Karolina Kusztelak, Zuzanna Nochelska, Marta Siama, Natalia Salamońska, Milena Cugier, Anastazja Konieczny i Julia Ostrowska.

Drużyna męska z I LO w Rawiczu awansowała do finału wojewódzkiego z trzecim czasem. Zespół tworzyli: Tomasz Gąsior, Maciej Demut, Maciej Ciemniak, Jan Giezek, Oskar Bielecki, Dominik Boryczka, Adrian Maruwka i Wojciech Małyga.

- Ubiegłoroczny srebrny medal i sukces dziewcząt, które parę minut wcześniej wskoczyły na trzecią pozycję, był dla nich bardzo motywujący - opisuje nauczyciel I LO. - Nasi pływacy przez cały czas trwania wyścigu sztafetowego walczyli o drugą pozycję z I LO z Poznania. Płynący na miejscu pierwszym zespół ZSzOS 1 Poznań był poza zasięgiem pozostałych drużyn. Na ostatnich zmianach, naszej reprezentacji udało się zdobyć przewagę i to oni sięgnęli po srebro w XXIV Finale Wojewódzkim! Czas naszej sztafety to 2:37,96 - dopowiada.

W ostatnim bloku zawodów odbyły się starty indywidualne na dystansie 50 m w czterech stylach pływackich. Wśród dziewcząt najwyższe lokaty zajęły: Zuzanna Nochelska w stylu klasycznym. Była czwarta z czasem 0:40,41 oraz Karolina Bartkowiak - czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 0:32,47. W konkurencjach męskich Dominik Boryczka wywalczył drugie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 0:25,75, a Jan Giezek w stylu klasycznym - trzecie z czasem 0:33,84.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE