Reprezentanci Sztangi Bojanowo w czołówce na zawodach w Gołańczy [ZDJĘCIA]

Sport Dwa medale z trzeciej edycji zawodów w podnoszeniu ciężarów do lat 12 - tzw. wielobojów atletycznych - przywieźli sportowcy Sztangi Bojanowo. Nikola Szumna zdobyła złoto, a Weronika Mikołajczak - brąz.

W Gołańczy w powiecie wągrowieckim odbyła się III edycja zawodów w podnoszeniu ciężarów do lat 12, tzw. wielobojów atletycznych. Sportowcy przyjechali z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz łódzkiego.

Wśród uczestników byli reprezentanci Sztangi Bojanowo. Ekipa składała się z 6 zawodników.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i technicznych. Bezkonkurencyjna okazała się - jak zwykle - Nikola Szumna, zwyciężając ze znaczną przewagą punktową - podkreśla Adam Szymanowski, trener w klubie Sztanga Bojanowo. - Nasza zawodniczka zdobyła 83 na 90 możliwych do zdobycia punktów w konkurencji technicznej i uzyskała największą łączną liczbę punktów ze wszystkich uczestników zawodów - dodaje.

Adam Szymanowski przypomina, że Nikola zwyciężyła również w poprzednich dwóch edycjach.

O dwa punkty walkę o trzecie miejsce przegrał Olek Andrzejewski. Olek bardzo ambitnie podchodzi do każdego startu - zauważa trener.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się natomiast Weronika Mikołajczak, która bardzo dobrze wypadła w konkurencji technicznej, uzyskując 80 na 90 punktów.

Również pozostali zawodnicy pokazali się z dobrej strony uzyskując lepsze wyniki niż w poprzednich zawodach - podsumowuje Adam Szymanowski.