Reklama

Reprezentanci Sztangi Bojanowo w czołówce na zawodach w Gołańczy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dwa medale z trzeciej edycji zawodów w podnoszeniu ciężarów do lat 12 - tzw. wielobojów atletycznych - przywieźli sportowcy Sztangi Bojanowo. Nikola Szumna zdobyła złoto, a Weronika Mikołajczak - brąz.

W Gołańczy w powiecie wągrowieckim odbyła się III edycja zawodów w podnoszeniu ciężarów do lat 12, tzw. wielobojów atletycznych. Sportowcy przyjechali z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz łódzkiego.

Wśród uczestników byli reprezentanci Sztangi Bojanowo. Ekipa składała się z 6 zawodników.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i technicznych. Bezkonkurencyjna okazała się - jak zwykle - Nikola Szumna, zwyciężając ze znaczną przewagą punktową - podkreśla Adam Szymanowski, trener w klubie Sztanga Bojanowo. - Nasza zawodniczka zdobyła 83 na 90 możliwych do zdobycia punktów w konkurencji technicznej i uzyskała największą łączną liczbę punktów ze wszystkich uczestników zawodów - dodaje. 

Adam Szymanowski przypomina, że Nikola zwyciężyła również w poprzednich dwóch edycjach.

O dwa punkty walkę o trzecie miejsce przegrał Olek Andrzejewski. Olek bardzo ambitnie podchodzi do każdego startu - zauważa trener.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się natomiast Weronika Mikołajczak, która bardzo dobrze wypadła w konkurencji technicznej, uzyskując 80 na 90 punktów. 

Również pozostali zawodnicy pokazali się z dobrej strony uzyskując lepsze wyniki niż w poprzednich zawodach - podsumowuje Adam Szymanowski. 

Wyniki reprezentantów Sztangi Bojanowo w Gołańczy:

1. miejsce Nikola Szumna
3. miejsce Weronika Mikołajczak
4. miejsce Olek Andrzejewski 
5. miejsce Mateusz Majsnerowski
6. miejsce Miłosz Włodarczyk
7. miejsce Marta Mikołajczak

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE